Лауреат премії ім. Ростислава Палецького 2010 року в номінації «Витинанка» — Баркар Жанна Вадимівна

diplom_barkar_fotoЖанна Вадимівна БаркарЗакінчила Одеське художнє училище ім. М. Б. Грекова, відділення живопису, але її художні інтереси простягаються значно далі…« Є два дуже рухомих матеріали – папір та акварельні фарби. Мені до вподоби і те, й інше. Витинанка для мене – це малюнок ножицями, це пластичність і пісня, це живопис одним, двома або трьома кольорами. Ця техніка має дуже великі можливості. Це ковальське мистецтво на папері». ­­

Ж. Баркар.

Творче життя талановитої художниці та чудового педагога  нероздільно пов’язане з творчістю її учнів. Більш 60 чоловік  приходять на заняття студії декоративно-ужиткової творчості «Витинанка», якою керує Ж. Баркар. Студія існує впродовж 11 років. Тут діти навчаються писанкарства, малювання, декоративного розпису, батику, вивчають техніку витинанки.

«Пісня в папері…Мережане сяйво…Мелодія душі…Павутина, заплутана в росах…», – ось як поетично називають витинанку ті, хто хоч раз мав змогу побачити цю красу, хто зрозумів її простоту і велич водночас, це мистецтво, що має глибокі й багаті традиції, в ньому втілено вічні символи природи, колективний досвід пізнання світу та багатство фантазії нашого народу.

 

 velukodnevi_ptaxu  bez_nazvu
Великодневі птахи
 zeleni_cvjata  vupyckannja_ptaxiv
Зелені свята Відпускання птахів
 Vodinnja_kozu  Zavuvannja_berezu
Водіння кози Завивання берези
 Jabluka_vrodili  na_boloti
Яблука вродили На болоті
 na_jarmarok  nece_galja_vody
На ярмарок Несе Галя воду
 Olenja  Provodgala_matu
Оленя Проводжала мати
 Shapli  Xram  Kypola
Чапли Храм Храм – купола
 Pivni_na_tuni  Pid_conjachnikom  Na_zyctrish_ptaxam
Півні на тині Під соняшником На зустріч птахам
 zuctrilucja

Зустрілися

 до переліку лауреатів

наступна