План роботи центру

 

План роботи

Одеського обласного центру української культури

на 2015 рік    

                                                                                                                                                                                                              

Назва та форма заходу Строк  проведе-ння Відповідальний відділ
Культурно-мистецькі акції
Клубна акція року «Дерево Роду – Дерево-Життя» -відеопрезентація «Родинна мозаїка»(створення 15-и хвилинних відеороликів  про організацію сімейного дозвілля в клубних закладах районів області);-вишивання рушника єдності «Дерево життя Одещини» Січень-грудень Науково-методичний відділ

 

Відділ ДПМ

«Золоті ключі» (розвиток української словесності, пропаганда кращих надбань народного духовного простору, виховання шанобливого ставлення до рідної мови та формування почуття патріотизму) Протягом року Відділ НТФЕ
«Пам’яті живої джерело» (вшанування пам’яті героїв – визволителів  та   залучення громадськості до відзначення  70-ої річниці з дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні) Квітень – жовтень Відділи НТФЕта ДПМ
«Свіча скорботи» (збереження та вшанування пам’яті невинно убієнних українських селян під час голодоморів) Листопад Відділ НТФЕ
«Сніп- рай» (відтворення культурницького змісту народних та релігійних свят зимового циклу) Грудень Відділ НТФЕ
Фестивалі, конкурси, премія ім. Р.Палецького
Обласний фестиваль літературно – музичних композицій, моновистав та читців «Співець українського слова» ( в рамках культурно – мистецького проекту «Золоті ключі») Березень Відділ НТФЕ
Обласний дитячий конкурс з традиційної народної керамічної іграшки «Я Коза-Дереза!» Березень Відділ ДПМ
Обласний дитячий фестиваль писанкарства«Воскресни, писанко!» Березень Відділ ДПМ
Урочистості з нагоди присвоєння премії  ім. Р.Палецького Квітень Відділ ДПМВідділ НТФЕ
Обласний фестиваль аматорських театральних колективів «Театральна весна» (м. Ізмаїл) Квітень Відділ НТФЕ
Обласний фестиваль читців українського гумору ім. С.І. Олійника (в рамках культурно – мистецького проекту «Золоті ключі») Квітень Відділ НТФЕ
Обласний фестиваль духових оркестрів «Сурми Перемоги» ( в рамках культурно – мистецької акції «Пам’яті живої джерело», Татарбунарський район) Травень Відділ НТФЕ
Обласний фестиваль вокально – хорових колективів «Чорноморський заспів» (до Дня Конституції України) Червень Відділ НТФЕ
Обласний фестиваль  національних звичаїв та обрядів «Барви традицій рідного краю» (до 24 –ої річниці незалежності України) Серпень Відділ НТФЕ
Обласний конкурс  «Миті минувшини» Серпень Відділ ДПМ
Обласний фестиваль самодіяльних поетів «Осінь в Бірзулі» (Котовський район) Жовтень Відділ НТФЕ
Обласний фестиваль різдвяних традицій та звичаїв «Різдвяні піснеспіви» ( в рамках культурно – мистецької акції «Сніп – рай») Грудень Відділ НТФЕ
Пам’ятні дати та державні свята
Літературно – музична композиція «В єдності доль і соборності душ» (до Дня Соборності ) 22 січня Відділ НТФЕ
Мистецька година «Мови різні – душа одна» (до Дня рідної мови) 19 лютого Відділ НТФЕ
Літературно – музична вітальня «Воістину небесна і земна» (до Міжнародного дня жінок) 5 березня Відділ НТФЕ
Творчий вечір «Символ безумовної справжності» (до 85-річчя від дня народження Л.В.Костенко) (в рамках культурно – мистецького проекту «Золоті ключі») 19 березня Відділ НТФЕ
Літературно – музична композиція «Полинова зоря України» ( до дня Чорнобильської трагедії) 23 квітня Відділ НТФЕ
Концертна програма «Стрівся солдат з Перемогою» (в рамках культурно – мистецької акції «Пам’яті живої джерело») 7-10 травня Відділ НТФЕ
Обласне свято «Мого народу вічний оберіг»(до Дня матері) 12 травня Відділ НТФЕ
Інформаційна година «Сторінки біографії держави» (до Дня Конституції України) 25 червня Відділ НТФЕ
Літературно – музична вітальня «Ми одна родина – єдина Україна» ( до Дня незалежності України) 20 серпня Відділ НТФЕ
Відкритий діалог «Дорогами звитяг і слави»(до Дня захисника Вітчизни) 14 жовтня Відділ НТФЕ
Концертна програма «В моєму серці – мова України» (до Дня української писемності та мови) 10 листопада Відділ НТФЕ
Тематичний захід «Андріївські вечорниці»( в рамках культурно – мистецької акції«Сніп – рай») 10 грудня Відділ НТФЕ
Дитяча пізнавально – розважальна програма «Миколая славлять діти» ( в рамках культурно – мистецької акції «Сніп – рай») 17-19 грудня Відділ НТФЕ
Підвищення кваліфікації клубних працівників та майстрів декоративно-прикладного мистецтва
Спільне засіданняради  директорів РБК (МБК) та школи удосконалення кваліфікації клубних працівників області:«Клубний заклад: проблеми – рішення – розвиток»:– Аналіз діяльності клубних закладів області у 2014 році та планах на перспективу

– Клубна акція року:  «Дерево Роду – Дерево – Життя»

-Година клубного досвіду 

Лютий Науково-методичний відділ
Майстер-класи з писанкарства, бісероплетіння,плетення з природних матеріалів  Березень Відділ ДПМ
 І засідання Народної Академії Творчості:-Проведення майстер-класів;-Науково-практична конференція;-Круглий стіл;

-Проведення обласного дитячого конкурсу з витинанки «Паперове мереживо»

-Проведення обласного дитячого конкурсу з петриківського розпису “Жар-птиця”

-Присудження Премії Р. Палецького 2015 року

Березень-квітень Відділ ДПМ
Обласна творча лабораторія клубних працівниківОрганізаційні та сценарно-режисерські особливості підготовки і проведення ігрових програм Квітень Науково-методичний відділ
Виїзні методичні практикуми для спеціалістів клубних закладів Кодимського  та  Арцизького районів  з питань культурно-дозвіллєвої діяльності та народної творчості:-розширені консультації;  -творчі лабораторії;

-майстер-класи;

-презентація методичних рекомендацій;

-«відкриті репетиції» та виступи аматорських колективів ООЦУК

Червень Всі відділи
ІІ засідання Народної Академії Творчості:-Проведення Всеукраїнського семінару-практикуму “Зрима пісня” до Дня незалежності України-Підведення підсумків обласного конкурсу «Миті минувшини» Серпень Відділ ДПМ
Семінар-тренінгдля керівників вокально-хорових, хореографічних та театральних аматорських колективів Вересень Науково-методичний відділ
Обласна творча лабораторія клубних працівниківСоціо-культурне проектування та програмування діяльності клубного закладу Жовтень Науково-методичний відділ
Спільне  засідання  ради  директорів РБК (МБК) та школи  удосконалення кваліфікації клубних працівників області:«Звіт – підсумок діяльності клубного закладу»:– Вимоги до статистичної звітності клубних закладів за 2015 рік

-Година клубного досвіду

 – Вшанування кращих клубних працівників Одещини

 «Майстер клубної справи»

Грудень Науково-методичний відділ
Організаційно-методична діяльність
Прийняття  та  аналіз  статистичних і текстових звітів  від підвідомчих структур за 2014 рік Січень-лютий Всі відділи
Продовжити роботу з накопичення бази даних аматорських колективів,  декоративно-прикладного мистецтва, клубних об’єднань,  обрядових свят, звичаїв і традицій, нової методичної літератури та сценарного матеріалу Протягом року Всі відділи
Підготовка засідань художньо-методичної ради ООЦУК Протягом року Всі відділи
Популяризація діяльності ООЦУК через засоби масової інформації Протягом року Всі відділи
Забезпечення  роботи сайту ООЦУК:-         технічне обслуговування;-         обробка та розміщення матеріалів Протягом року Науково-методичний відділ
Робота довідково-консультаційної служби з питань діяльності закладів клубного типу Протягом року Всі відділи
Розширення творчих зв’язків з закладами культури  України,  ближнього та дальнього зарубіжжя Протягом року Всі відділи
Школа народних ремесел
Створення студії “Народний одяг та художня вишивка”(Шевчук О.В., Мазурова С.С., Штельмах В.С.) Протягом року Відділ ДПМ
Участь у виставці-ярмарку виробів декоративно-ужиткового мистецтва та національних ремесел 7-14 червня,Білгород-Дністровська фортеця Відділ ДПМ
Участь в Етнофестивалі «Барви Бесарабії» -14 червня,м. Білгород-Дністровський,Білгород-Дністровська фортеця Відділ ДПМ
Заняття з декоративного станкового розпису у традиційному українському напрямку.Заняття з ліплення з глини. Протягом року  (згідно окремого графіку) Відділ ДПМ
Проведення виїзних майстер-класів у бібліотеках та школах м. Одеси Протягом року Відділ ДПМ
Виставкова діяльність
Персональна виставка  Олександра Гаркавченка, лауреата Обласної премії ім. Р. Палецького 2013 року в номінації «Народна кераміка», (народна кераміка, уфологічні композиції, декоративний розпис) 27 січня -26 лютого Відділ ДПМ
Персональна виставка лауреата преміїім. Р. Палецького 2014 року Алли Діасамідзе “Витинанка” /м. Іллічівськ/ 18 лютого – 30 квітня На базі відділу “Музей “Степова Україна” ОІКМ Відділ ДПМ
Обласна виставка до Міжнародного жіночого дня 5-20 березня Відділ ДПМ
Виставка з приватної колекції Оксани Шевчук “Весільний обрядовий одяг та рушники” 12 березня-26 червня На базі відділу “Музей “Степова Україна” ОІКМ Відділ ДПМ
Персональна виставка Морозової Інни, декоративний розпис (м. Одеса) 26 березня-17 квітня Відділ ДПМ
Виставка робіт лауреатів, стипендіатів  премії ім. Р. Палецького 2015 року та учасників конкурсного відбору (в рамках І засідання Народної академії творчості) 24 квітня -21 травня Відділ ДПМ
На базі відділу “Музей “Степова Україна” Одеського історико-краєзнавчого музею підготовка і проведення виставки “Народна іграшка” /майстри Гаркавченко О.І., Т.М. Тихомирова/ 27 травня -31 грудня Відділ ДПМ
До Дня захисту дітей виставка художників телебачення Лілії Соколової та Володимира Расторгуєва (з проведенням майстер-класу для дітей) живопис, графіка 28 травня -19 червня Відділ ДПМ
До Дня Конституції України виставка майстрів Саратського  району (в рамках проекту «Мистецтво одного району») 26 червня -17 липня Відділ ДПМ
Персональна виставка самодіяльного художника Юрія Дулгера (живопис), смт. Велика Михайлівка 24 липня –14 серпня Відділ ДПМ
До Дня незалежності України обласна виставка образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Одещини (в рамках ІІ засідання Народної академії творчості) 21 серпня – 11 вересня Відділ ДПМ
Персональна виставка живопису Світлани Григорівни Крижевської, члена НСХУ, (живопис) 22 жовтня-20 листопада Відділ ДПМ
Персональна виставка фотографії і етнографічної колекції  Дмитра Скорика, (голови громадської організації «Асоціація селян-виробників» фотохудожника, фольклориста, колекціонера), с. Шершенці Кодимського району 26 листопада-18 грудня Відділ ДПМ
Виставка декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва майстрів Одещини (в рамках мистецького проекту «Сніп-рай») 22 грудня Відділ ДПМ
Польова експедиція
Дослідження і зібрання витворів народного мистецтва та побуту для поповнення фондів музею традиційного народного мистецтва  (Ананьївський  та Кодимський райони) Протягом року Відділ ДПМ
Музей традиційного народного мистецтва
Оформлення документації, упорядкування  експозиції, затвердження штатної одиниці музею Протягом року /за наявності приміщення/ Відділ ДПМ

 

 

 

 

Підготувати та видати методичні рекомендації

Тема Терміни Відповідальний
Весільний рушник Березень Шевчук О.В.
Символіка українського орнаменту Травень Шевчук О.В.
Теорія вишивки Серпень Шевчук О.В.
Моя сорочка шита красним шовком Листопад Шевчук О.В.
Ліплення геометричних об’ємів та їх композицій Липень Гаркавченко О.І.
Техніка ангобного розпису Травень Гаркавченко О.І.
Техніка акварелі Жовтень Непомнящих Т.І.
Графічний штамп: техніка Квітень Непомнящих Т.І.
Робота режисера з самодіяльним театральним колективом Вересень Кюркчу Д.І.
Організаційні та сценарно-режисерські особливості підготовки і проведення ігрових програм Березень Кюркчу Д.І.
Використання легенд, міфів, казок давньої України в хореографічних постановках Лютий Штонда І.В.
Жіноче та чоловіче начало в народній хореографії: парний танець на самодіяльній сцені Серпень Штонда І.В.
Мистецтво як естетична форма пізнання навколишнього світу Квітень Коротченко Ю.О.
Музине оформлення сімейно-побутових обрядів Листопад Коротченко Ю.О.

 

 

 

Директор  ООЦУК                                                             В.Г.Вітос