«ПИСЬМЕНА НА ПОЛОТНІ»

з нагоди 150-ти річчя від Дня народження Лесі Українки
всеукраїнська мистецька акція
17 – 18 лютого 2021 року

17 – 18 лютого 2021 року о 14:00 у виставковій залі Одеського обласного центру української культури відбудеться урочиста подія: вишивання на старинному полотні унікальних українських народних орнаментів, які зібрала і систематизувала Ольга Петрівна Косач – Драгоманова (Олена Пчілка – матір Лесі Українки).
Мистецька акція започаткована Музеєм родини Косачів в м. Новоград – Волинському, Житомирської області, на батьківщині геніальної поетеси, письменниці, перекладачки, громадської діячки Лесі Українки. Це єдиний в світі музей, присвячений їхній славетній, неординарній сім’ї.
Унікальному 24 метровому полотну понад 150 років. А альбом під назвою «Український народний орнамент» вийшов російською (українська мова відповідно царського Емського Указу була на той час заборонена) та французькою мовами у 1876 році. За життя Олени Пчілки альбом перевидавався 5 разів, бо мав попит серед тих, хто цікавився українською вишивкою.


Полотно вишивається як «народне». Це означає, що полотно не вишивають якісь конкретні майстри на замовлення, а долучається різноманітна аудиторія, абсолютно всі бажаючі: дорослі і діти, мистецька спільнота, вихованці гуртків, школярі, студенти.
Мета акції – вишиття самобутніх узорів, таким чином зберегти їх для майбутніх поколінь, а ще – долучити до цієї акції якнайбільше людей – майстринь – вишивальниць; тих, хто лише вчиться вишивати; тих, хто мріяв навчитися, а не склалося.
Наразі до цієї акції долучається ОДЕСА, місто, в якому Леся Українка провела певну частину свого життя, перебуваючи на лікуванні, мала в Одесі гарних, щирих друзів в особі родини Комарових. З однією з сестер Комарових Маргаритою, з якою Леся особливо дружила, Леся разом вишила рушник на могилу Тараса Шевченка.
«Музей родини Косачів БЛАГОСЛОВЛЯЄ Одещину на дуже почесну роботу – вишивання узорів Олени Пчілки! Нехай під час Вашої роботи над узорами у ваших серцях буде світло і сонячно!»

Мистецька акція триватиме 17 – 18 лютого 2021 року . Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до вишивки! Чекаємо на Вас, навчимо і розкажемо про світ унікального народного українського ремесла – мистецтва вишивки!
Захід проводитиметься з дотриманням карантинних вимог (наявність захисних масок обов’язкова). Одеський обласний центр української культури, м. Одеса, вул. Польська, 20.