В Одеському обласному центрі української культури працює тематична виставки з нагоди 30-ти річчя Незалежності України «Моя Одещина»
Метою виставки є ознайомлення відвідувачів з художніми роботами, які передають не тільки досконалу техніку виконання, але й розповідають про красу та велич нашої держави, зокрема Одещини.
Виставка «Моя Одещина» представляє погляд 30 художників та майстрів Одеського краю на багатство нашої землі, через кращі роботи в художньому напрямку, декоративно-прикладному, фотомистецтві.
 

Такі різні, але однаково особливі… Зпокон – віків красоти рідної Одещини для митців були осередком натхнення. Зображені мрійливими пензлями художників, виліплені магічними руками керамістів, соломинкою до соломинки в’юнким переплетінням перетворені майстром у павуків та янголів залишаються в пам’яті та викликають високі почуття співпереживання, ніжності, трепету та любові. Заціловані сонцем, вітром, землею і небом мистецькі образи творчості народного генія детально передають атмосферність нашого краю.
Її невичерпні народні джерела, що передаються з покоління до покоління у неперевершеному живописі, у виготовленні глиняних іграшок, славнозвісному соломо плетінні та багато інших скарбів народного ремесла, що ніби гілочка до гілочки виростають у міцне й величне дерево роду.
♥️Родзинкою заходу став інтерактивний розпис панно «Дерево життя Одещини». До розпису долучилися мистецька спільнота Одещини, відомі художники та народні майстри (кер. та авт.ескізу Лариса Дем’янишина, член НСХУ, лауреат премії ім. Р. Палецького 2021 року, в номінації «Народне малярство») та відомі особистості Одещини.
В рамках виставки представлена концертна програма: «Велич нації», за участі солістів та колективів ООЦУК, в якій прозвучать тематичні музичні, поетичні авторські твори, присвячені знаменній події незалежності нашої держави.
Зберегти незалежність, збудувати міцну державу – наш святий обов’язок перед пращурами, які були корінням величного родового дерева українців, джерелом української державності, які залишили нам у спадок любов та шану до слова, пісні, ремесел, взагалі до усієї нематеріальної культурної спадщини, вивірену часом і випробуваннями, в якій й дотепер збереглися кращі риси народної душі, національного характеру.
Запрошуємо всіх бажаючих та сподіваємось, що виставка викличе живий інтерес та зацікавленість до творчості сучасних майстрів як у Одеситів, так і у гостей міста, додасть наснаги та зміцнить дух національної приналежності!
‼️Чекаємо всіх шанувальників образотворчого та декоративно – прикладного мистецтва з 19 серпня до 10 вересня 2021 року щодня, крім суботи та неділі, з 10:00 до 16:00 за адресою: м. Одеса, вул. Польська, 20, виставкова зала Одеського обласного центру української культури (вхід вільний).