На ярмарку побували, людей побачили і себе показали. Цілу суботу колектив Одеського обласного центру української культури ярмаркував у Любашівці, яку по праву називають столицею домашньої ковбаси України.
Пам`ятаєте як у Миколи Гоголя : “Галас, сварка, мукання, мекання, ревіння, – все зливається в один безладний гомін. Воли, мішки, сіно, цигани, горшки, баби, пряники, шапки – все яскраве, строкате, безладне, метушиться купами і снується перед очима”…
Подібно і в Любашівці), але основною царицею ярмарку тут – ковбаса). Від запахів паморочиться в голові.
Заставлені наїдками та напитками широкі столи, які накривали старостинські округи громади, приманювали гостей соковитим м’ясом і ковбасою, пиріжками, варениками, сиром, канапками та солодощами. На всі смаки і гаманці, господарі в переважній більшості, в колоритному національному вбранні: вишиванках, жупанах та віночках зазивали покупців фантазією, кмітливістю. та наполегливістю. Спробуй не скуштувати, а ще важче втриматись, щоб не придбати справжнісінької ковбаси із справжнісінького м`яса!
Феєричний, строкатий, галасливий, зовні безладний, внутрішньо впоряд­кований із розвиненою звичаєвістю, де вільно, весело, на всю широчінь розкри­валися багатство народної душі і предметний світ побутової культури! Любашівський ярмарок!
І весь цей порядок, святковий настрій створений завдяки прекрасній організаційній підготовці даного дійства. за безпосередньої участі голови Любашівської міської громади Геннадій Павлов, місцевих депутатів, працівників культури і освіти. Ви правда відмінно справились із організацією. І гостям, і учасникам фестивалю, і виробникам, а найбільше відвідувачам було комфортно, весело, смачно!