Сьогодні, 30 листопада, оргкомітетом дистанційного обласного огляду обрядових дійств «НАМИСТО РОДУ», до складу якого входять спеціалісти Одеського обласного центру української культури, завершено перший підсумковий етап. Відбувся розбір заявок та компонування оцінювальних листів, створена окрема відео-база та здійснено попередній перегляд надісланих матеріалів, а їх понад 70-т відео-обрядів: з них, 45 – громади визначають як елементи НКС Одещини. Всі обрядодійства унікальні, самобутні та є без перебільшення безцінним національним надбанням різних національностей, які віками мешкають на благодатних землях Одещини. Приємно відзначити той факт, що до цьогорічного «НАМИСТА РОДУ» долучаються яскраві намистинки з інших куточків України. Дякуємо за участь народному аматорському ансамблю пісні і танцю «Криниченька» з Житомирської області, Андрушівська територіальна громада.
Кожна з відео робіт заслуговує на окремий детальний розбір та увагу поважних членів журі, які вже приступили до опрацювання надісланих відеоматеріалів.
 

В цьому році до складу журі увійшли:
– Петрова Наталія Олександрівна Nataliia Petrova – доцент, викладач кафедри археології та етнології України Одеського Національного університету ім. І.І. Мечнікова, Співавтор та організатор проектів з популяризації традиційної культури українців на Одещині;
– Вітос Валентина Гнатівна Valentina Vitos – директор Одеського обласного центру української культури;
– Мунтян Марина Олександрівна Marina Muntyan – директор Ренійського обласного центру національних культур;
– Іванова Ніна Іллівна – методист Ренійського обласного центру національних культур;
– Чернецька Людмила Теодорівна – викладач Одеської Національної музичної академії ім. І.В. Нежданової, заслужена артистка України.
Нагадуємо, що мета фестивалю – конкурсу – виховання у людей різних вікових категорій, насамперед, молоді відповідального ставлення до відродження, збереження та популяризації народних традицій, звичаїв та обрядів малої батьківщини, залучення до огляду мешканців територіальних громад, виявлення елементів нематеріальної культурної спадщини, підвищення обізнанності населення з нематеріальною культурною спадщиною громад.
Дякуємо всім учасникам за активну участь!
Робота по визначенню переможців триває, оголошення результатів попереду.
Бережімо свої традиції і вони стануть найкращим оберегом для нас!