Сьогодні ми ще маємо можливість бачити і брати участь в багатьох традиційних звичаях та обрядах, але без перебільшення можна говорити, що ми останні серед тих, кому дається можливість закарбувати культурну пам’ять для майбутніх поколінь, так як носіїв традиційної культури стає з кожним роком все менше. Особливо в селах ще збереглись острівки нашої духовності, нашої культури. Тому питання інвентаризації живої культурної спадщини актуальні для кожної громади.
Важлива розмова з цієї тематики відбулася із зацікавленими сторонами Куяльницької сільської і Подільської міської територіальних громад Подільського району.
В програмі:
➡️12.00 Збір (підключення) учасників. Відкриття семінару.
➡️Виступ Вітос В.Г. – директор Одеського обласного центру української культури, національний експерт з питань НКС України;
➡️Виступ Дем’ян В.В. – заступник директора Громадської організації «Центр розвитку «Демократія через культуру», національний експерт з питань НКС України;
➡️Виступ Кушніра В.Г. – доктор історичних наук, професор, декан факультету історії та філософії Одеського національного університету імені І.І.Мечникова, член Правління Національної спілки краєзнавців України, член національної спілки журналістів України.
В ході семінару обговорювались питання:
– критерії формування інвентаря;
– роль громад;
– участь зацікавлених сторін;
– питання інтелектуального та авторського права;
– етичні принципи Конвенції ЮНЕСКО;
– роль інвентаризації в процесі охорони НКС, основні кроки та інструменти;
– Обговорення змісту інвентарного досьє для включення до обласного Інвентаря;
15.00 – Відповіді на запитання. Закриття семінару.
Дякую лекторам Вячеславу Кушніру Вячеслав Кушнір, Валентині Дем”ян Valentyna Demian за чудову передачу знань з питань НКС, Ользі Шапран Ольга Шапран за чудову організацію зацікавлених осіб від сільських населених пунктів громади.