Дистанційний обласний огляд обрядових дійств «Намисто роду».
Журі в складі :
– Петрова Наталія Олександрівна  – доцент, викладач кафедри археології та етнології України Одеського Національного університету ім. І.І. Мечнікова, Співавтор та організатор проектів з популяризації традиційної культури українців на Одещині;
– Вітос Валентина Гнатівна – директор Одеського обласного центру української культури;
– Мунтян Марина Олександрівна  – директор Ренійського обласного центру національних культур;
– Іванова Ніна Іллівна – методист Ренійського обласного центру національних культур;
– Чернецька Людмила Теодорівна – викладач Одеської Національної музичної академії ім. І.В. Нежданової, заслужена артистка України.
Нагадуємо, що мета фестивалю – конкурсу – виховання у людей різних вікових категорій, насамперед, молоді відповідального ставлення до відродження, збереження та популяризації народних традицій, звичаїв та обрядів малої батьківщини, залучення до огляду мешканців територіальних громад, виявлення елементів нематеріальної культурної спадщини, підвищення обізнанності населення з нематеріальною культурною спадщиною громад.
Дякуємо всім учасникам за активну участь!
Бережімо свої традиції і вони стануть найкращим оберегом для нас!
 
 

І місце💥
💐Українське календарно-обрядове дійство «Сяйво Різдвяної ночі», КУ «Обласний центр національних культур у м. Рені», керівник Галина Дюріс;
💐Обряд «Випікання весільного короваю», Борсуківський сільський клуб КЗ «Центр культури та дозвілля» Балтської міської ради, керівник Борбела Ірина Володимирівна;
«💐Бессарабська баніца», Одеський обласний центр болгарської культури в м. Болград, керівник Іванова Галина Миколаївна;
💐«Старовинний албанський обряд – весілля», Каракуртський заклад середньої освіти Василівської сільської ради Болградського району, керівник Дерментлі Наталія Іванівна;
💐Гагаузький обряд «Года», Олександрівський Будинок культури, Болградський район, керівник Василіогло Олена Михайлівна;
ІІ місце💥
💐Свято Трійці «З Трійцею будьте здорові», КЗ «Центр культури і дозвілля Любашівської селищної ради», керівник Бойко Тетяна;
💐Обряд зустрічі весни (Гаївка), КЗ «Центр культури, дозвілля і туризму» Савранської селищної ради Подільського району, керівник Яновська Людмила Арнольдівна;
💐Обряд «Сирни Заговезни. Прошка», Баннівський будинок культури, керівник Генчева Тетяна Семенівна;
💐Обряд «Обчитване на коледенският кравай (читання молитви Різдвяному короваю), Криничненський Будинок культури, Болградський район, керівник Ніколаєва Ольга Іванівна;
💐Болгарський зимовий обряд «Коледа», КЗ «Зорянський сільський будинок культури», Білгород – Дністровський район, керівник Стоянова Ірина Миколаївна;
💐Молдовський народний обряд «Збір винограду», Лиманська філія КЗ ЦКіД Ренійської міської ради, Ізмаїльський район, керівник Ткач Валентина Савеліївна
ІІІ місце💥
💐Календарно – обрядове дійство «Маланка ходила, Василя водила», КУ Білгород – Дністровський Центр культури та дозвілля», м. Білгород – Дністровський, керівники Валентина Афанасіївна та Михайло Іванович Нікіруй;
💐Вокально – хореографічна композиція «Вулиця» (вик. ансамбль пісні і танцю «Криниченька», Андрушівський міський будинок культури, Бердичівський район Житомирська область, керівник Рудницька Наталя Іллівна;
💐Український обряд «Колодій», КЗ «Центр культури і дозвілля» Балтської міської ради, керівник Ткач Петро Астафійович;
💐Реконструкція календарно – обрядового дійства «Жнива» та «Традиційне випікання хліба», Центр культури і дозвілля Куяльницької сільської ради, Подільський район, керівник Зелінська Олена Вячеславівна;
💐Гагаузький різдвяний обряд «Колада», Котловинський сільський будинок культури Ренійської міської ради Ізмаїльського району, керівник Булгар Галина Іванівна, Котляренко Жанна Дмитрівна
💐Болгарське народно-обрядове дійство «Лазарєв день та Вербниця», Петрівський сільський будинок культури Тарутинської селищної ради Болградського району, керівник Бугор Надія Федорівна.
‼️Особливу відзнаку фестивалю за залучення дітей і молоді до дослідницької роботи в царині традиційної культури отримали:
⚘”Андріївські вечорниці” дитячий зразковий фольклорно-етнографічний гурт “Витоки”, вокальний гурт “Майстриха” художні керівники Сергій Олійник, Світлана Олійник с.Загнітків, Кодимська міська громада, Подільський район;
⚘гагаузький обряд “Лазарі”, творчий колектив “Перлинки”, керівник Кулаксиз Ольга Семенівна, обласний центр гагаузької культури с Виноградівка Болградської міської територіальної громади.
Щиро вітпємо переможців!
Дякуємо всім учасникам. Ви всі були цікавими, творчими.