Працюємо в громадах, працюємо з громадами спільно з практиками, носіями, зацікавленими організаціями. Болградська міська територіальна громада, Василівська сільська територіальна громада Болградського району. Стартували дослідження у тісній співпраці з представниками носіїв, практиків, результатом якого стане інвентар “Діалог культур”.
 

🍇 Жива спадщина, пронесена крізь багато поколінь, поважається, охороняється !
Крізь роки предки пронесли славні традиції та звичаї нашого народу, передаючи їх з покоління в покоління, і нашим обов’язком є в
охороняти та передавати ці знання нащадкам. Саме тому ми й проводимо польові дослідження живої спадщини, які збереглися в гагаузьких та болгарських селах Одещини. Маршрут був складним: Одеса – Виноградівка – Болград – Оксамитне – Болград – Баннівка -Одеса. Два дні ми занурювались в спадщину: співали, танцювали хоро, куштували вина домашнього приготування, дегустували національні страви і слухали… Слухали тих, чиї знання для нас є безцінними, намагалися занотувати найменші подробиці. Адже у нас є ще можливість спілкуватися із старожилами, перейняти знання від носіїв традицій.
Слова найщирішої вдячності начальнику відділу культури, туризму, молоді і спорту Болградської міської територіальної громади Janna Suslina, диретору обласного центру гагаузької культури Ольга Кулаксыз , директору обласного центру болгарської культури в м. Болграді Галина Иванова, директору Баннівського сільського будинку культури Нина Генчевская за допомогу в проведенні інвентаризації елементів нематеріальної культурної спадщини Одещини: вівчврство; обрядове дійство Трифон Зарізан; спосіб будівництва – суха кладка; традиційні соління гагаузів – туршу; кукерські традиції.
Наведу один приклад: за час спілкування з місцевими жителями в ході обрядового дійства Трифон Зарізан я опитала біля 50 осіб, як молоді, так і людей поважного віку. І жодної не зустріла, щоб не змогли пояснити, що відбувається і для чого цей обряд (крім туристів). Навпаки, люди старшого віку згадували, якісь моменти з їхньої молодості, як це відбувалося, вказували на певні загрози для існування елементу, вказували певні відмінності, які притаманні різним селам. Жива традиція!
Далі буде (детальний звіт по кожному елементу)