Вишита сорочка – оберіг для воїна!

В українців є такий вислів: «народитися у сорочці», що означає бути щасливим у житті. І слово «сорочка» вживається тут у своєму первісному значенні. Це не лише частина нашого гардеробу, як вважається сьогодні. Сорочка — це певна закодована сукупність сорока божественних енергій, що творять довершену і гармонійну долю людини.
А коли сорочка прикрашена таємничими знаками, вишитими на полотні, то вона наділяється силою захисту. В руках майстрині вишивка творить диво. Вона стає справді тим розмаїтим символом України , що несе крізь віки й у віки закодований літопис в простих геометричних узорах, дбайливо складених у скрині руками святих українських прабабусь . І якщо говорити про вишиття на українському одязі, про орнаментальну символіку хатніх оберегів, то усі вони разом творили і творять своєрідний енергетичний та магічний “панцир” для тіла і душі , для землі, на якій живуть і творять, для всього сущого.
У важкий воєнний час наші майстрині під керівництвом Казанчук Людмили Андріївни вишили чотири оберегові сорочки для воїнів, які ми передамо для наших захисників в знак вдячності. Адже сьогодні вони захищають не лише фізичні кордони України, а й духовно-культурні. Вишиванка є духовною бронею українців. Вишита сорочка була, є та буде символом нашої ідентичності, віри, надії, любові, боротьби, а головне – Перемоги.
Надіємось на фото з новими власниками наших вишиванок після Пееремоги!