Одещина збагатила Національний перелік елементів нематеріальної культурної спадщини України прикладми живої культурної спадщини!

Друзі, ми раді повідомити Вам, що 7 елементів нематеріальної культурної спадщини Одещини,:

-Особливості виконання клезмерської музики Подільського (Кодимського) району Одеської області;

-Різдвяний обряд «Мошу» (обряд чоловічої коляди);

-Знання, вміння та практики, що стосуються приготування та споживання біляївської рибної юшки;

-Музей традиційного народного мистецтва як інтерактивний простір нематеріальної культурної спадщини Одещини;

-Міліна – знання, навички, звичаї;

-Метод будівництва «суха кладка»;

-Культура приготування та споживання плацинди у селах долини річки Фрумушика;

ВКЛЮЧЕНІ до Національного переліку елементів НКС України.

https://mkip.gov.ua/news/7367.html…

Вітаємо територіальні громади, в яких побутують ці елементи, громади носіїв традиційних знань, вмінь і навичок, зацікавлених осіб з такою довгоочікуваною подією. Від сьогодні Ваше завдання – охороняти і розвивати свою спадщину. Забезпечення життєздатності нематеріальної культурної спадщини сприяє збагаченню культурного різноманіття та активізує творчість,збагачує і розвиває громади.

Висловлюємо слова щирої вдячності за організацію досліджень, проведення інвентаризації всіх семи елементів зацікавленим особам, носіям в громадах.

Щиро дякуємо за надання методичних порад в процесі інвентаризації окремих елементів фасилітаторам глобальної мережі ЮНЕСКО – Олександру Буценку Olexandr Butsenko, Аніта Вайваде, за надану практичну допомогу в процесі інвентаризації – Валентиині Дем”ян Valentyna Demian, Вячеславу Кушніру Вячеслав Кушнір та команді працівників центру української культури.

Наголошуємо, що із внесенням елементів нематеріальної спадщини до Національного переліку, робота в громадах тільки розпочинається. Бажаємо успіхів!