Запрошуємо до перегляду виставки робіт Лауреатів обласної премії ім. Р. Палецького 2022 року в виставковій залі Одеського обласного центру української культури

Одеський обласний центр української культури за підтримки Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської облдержадміністрації вже 16-й рік поспіль проводить присудження Премії імені Р. Палецького майстрам та пропагандистам народного мистецтва Одещини за роботи, що виділяються автентичністю та високою професійною майстерністю, згідно з номінаціями.

Цього року на Премію номінувались майстри декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва та носії нематеріальної культурної спадщини з с. Троїцького та смт. Любашівка Любашівської ОТГ Подільського району, м. Одеса, м. Біляївка, м. Южне, м. Березівка, м. Білгород-Дністровський, с. Іванове Красносільської ОТГ, смт. Слобідка Подільського р-ну, смт. Авангард, с. Нерубайське та смт. Хлібодарське Одеського р-ну, смт. Радісне Березівського р-ну, с. Красне Болградського р-ну, м. Чорноморськ та м. Рені.

В номінації «Науково-дослідницька праця та популяризація національного народного мистецтва» обласною премією ім. Ростислава Палецького нагороджено Мунтян Марину Олександрівну (1973 р.н.). Марина Олександрівна, директор КУ «Обласний центр національних культур у м. Рені», голова українського клубу «Червона калина» Ренійської громади, член Громадської організації «Ренійська районна організація «Наше наследие»», один із засновників Благодійної організації «Ренійський фонд культури», керівник Народного вокального ансамблю української пісні ОЦНК «Калина». Автор ідеї, координатор, режисер-постановник фестивалів національних культур у Ренійському районі (громаді) – Міжнародного фестивалю болгарської культури «Българи да си останем!», Міжнародного фестивалю молдовської культури «Cînt şi joc la hora moldovenilor», Міжнародного фестивалю гагаузької культури «Bucak yildɪzɪ», Міжнародного фестивалю української культури «Відчуйте серцем Україну!», Регіонального фестивалю-театралізованого свята «День Дунаю», Фестивалю народної творчості «Бессарабія – наша оселя!».

Координатор міжнародних проєктів ОЦНК «Культура без кордонів» Україна-Болгарія-Румунія-Молдова-Гагаузія, «Відроджуємо, щоби передати» Україна-Болгарія.

Фахівець з нематеріальної культурної спадщини, член обласної експертної комісії з НКС. Протягом багатьох років досліджує культурну спадщину Ренійської громади, збирала матеріали для інвентаризаційної картки живої традиції «Мошу» села Орлівки.

В номінації «Художня тканина» обласною премією ім. Ростислава Палецького нагороджено Паламарчук Наталію Сергіївну (1986 р.н.). Наталія Паламарчук має вищу економічну освіту. Планує вступати на факультет живопису до Одеської державної академії будівництва та архітектури. Вже майже 7 років надихає техніка холодного та гарячого батику. Наталія проводить заняття з малювання для дітей віком від 6 до 14 років за напрямками рисунку, малювання, декоративної творчості. Діти беруть участь у міських конкурсах малюнку, отримують заохочення. Також проводить майстер-класи для дорослих в техніках акварель, акриловий живопис, вітражний розпис, батик.

В номінації «Декоративне та народне малярство» обласною премією ім. Ростислава Палецького нагороджено Лісютіну Єлизавету Геннадіївну (2001 р.н.). Єлизавета у 2016 році закінчила з відзнакою художнє відділення ДМШ №4 м. Одеси. У 2018 році – свідоцтво з відзнакою ДХШ №1 ім. К. К. Костанді м. Одеси. Закінчила Національний університет «Одеська юридична академія» за спеціальністю «Право». Переможець багатьох всеукраїнських та міжнародних творчих конкурсів в різних напрямках, зокрема у техніці витинанка. Тричі ставала дипломантом міністра культури України. У 2019, 2020 році стала переможцем премії «Творча молодь Одещини» у номінації «Художник року». Переможець рейтингу «Народне визнання – 2015». Неодноразово давала майстер-класи з техніки витинанки, зокрема в рамках Міжнародного Корнійчуковського фестивалю дитячої літератури та Міжнародного книжкового фестивалю «Зелена хвиля», онлайн майстер-класи «Паперовий акваріум», «Новорічна іграшка із паперу», які були організовані КП «Парки Одеси» при підтримці Департаменту культури та туризму Одеської міської ради.

В номінації «Художні вироби з природніх матеріалів» обласною премією ім. Ростислава Палецького нагороджено Кривенка Вячеслава Васильовича (1974 р.н.). Вячеслав багато років займався виготовленням меблів. Гончарне ремесло його приваблювало ще з 14 років, це було хобі, яким дуже хотілося займатися, але відсутність професійних вчителів навколо не надавало змоги це робити. Вже в зрілому віці вирішив відтворити свою мрію та з головою занурився у навчання виробництва керамічних виробів. Самостійно, а десь за допомогою майстрів-гончарів різних країн, семимільними кроками почав опановувати тонкощі та нюанси улюбленої справи. Своїми руками виготовив гончарне коло та піч для випалу глиняних виробів. З того часу повністю присвятив себе професії майстра-гончаря. Виготовляє авторський керамічний посуд, побутове приладдя та декоративні вироби, призначені для прикрашення будь-якої оселі. Вироби майстра прикрашають домівки не тільки українських родин, але й знаходять своїх господарів за кордоном.

Цього року завдяки спонсорській підтримці диплом Луареата в номінації «Науково-дослідницька праця та популяризація національного народного мистецтва» отримала Гоцуляк Варвара Іванівна (1951 р.н.). Варвара Iванівна добре вiдома в областi i далеко за iї межами, як талановитий пропагандист та популяризатор, майстер народної творчостi з вишивки та декоративно-ужиткового промислу, присвятивши себе вiдродженню та розвитку народних традицiй нашого краю. Як майстер, вона представляс виключно aвтopcькi роботи i є постiйним учасником ycix мiських, обласних, всеукраїнських виставок. Не абияку роль придiляс й органiзацiї культурно-масових свят в м. Чорноморську.

Дипломами за участь нагороджено номінантів Премії:

Славинського Олександра Олексійовича,

Вернигору Тетяну Олександрівну,

Шавловського Сергія Михайловича,

Коваленка Олександра Петровича,

Куликова Віктора Михайловича,

Нані Світлану Миколаївну,

Кокорич Софію Володимирівну,

Колесник Інну Геннадіївну,

Сирова Валерія Михайловича,

Подашевську Тетяну Володимирівну,

Іванову Людмилу Вікторівну,

Василевську Марію Володимирівну,

Єсарєва Романа Валерійовича,

Шлоду Олену Володимирівну,

Осадчу Альону Вікторівну.