Вручення премії ім. Р. Палецького. 2019.

У виставковій залі Одеського обласного центру української культури 9 квітня 2019 року о 14.00 відбулося нагородження Лауреатів обласної премії ім. Р. Палецького 2019 року.
Ростислав Палецький (1932¬-1978) – основоположник південного стилю українського декоративно-ужиткового розпису, творець нового напрямку національного живопису, троїцької станкової графіки. Виходець із простої селянської родини, колгоспник, завдяки своїй самобутній творчості досяг високих вершин у мистецтві й отримав почесне звання «Заслужений майстер народної творчості України». Рівно десять років активної повноцінної творчої праці відпустило майстру життя, десять років, які сконцентрували в собі і винесену з батьківського дому любов до рідної землі та її історії, і пристрасть до малювання, що зайнялась з того часу, як він пам’ятав себе, і силу та ніжність українського слова, яким він володів образно й досконало. 

лауреати:

• Казанчук Людмила Андріївна – номінація «художня тканина» (м. Одеса)
• Вербовецька Валентина Олександрівна – номінація «декоративне малярство» (м. Чорноморськ)
• Івченко Ігор Геннадійович – номінація «Художні вироби з природніх матеріалів» (м. Одеса)
• Максим’юк Тарас Іванович – номінація «Науково-дослідницька праця та популяризація національного народного мистецтва» (м. Одеса)
Стипендіати:
• Діасамідзе Натела Нодаріївна (м. Чорноморськ)
• Златов Ілля Савелійович (с. Кулевча, Саратський р-н Одеської області)
Окремою нагородою відзначили юного таланта Бистрику Андрія Валерійовича (смт. Великодолинське Овідіопольського р-ну Одеської області)

Цей запис був розміщений в Новини.