Гостини на Одещині.

no images were found

10 вересня. Потяг “Львів – Одеса” прибув із невеличким запізненням, але це не завадить нам стати добрими друзями. У нас є чотири доби, щоб бути разом.. 
Попереду тисяча кілометрів. Десятки клубних установ, колективів, сотні учасників художньої самодіяльності. Цілодобові розмови, обмін думками, обмін досвідом, іноді, навіть дискусії.. Концерти, майстер класи, зелений туризм, Чорне море і море пісень,дві величезні ріки: Дунай і Дністер, дві фортеці: Акерманська і Ізмаїльська, шість районів, чотири міста, одна ОТГ, дороги- гарні і не дуже- і ЛЮДИ… Надзвичайно щирі, відкриті, талановиті, гостинні…
. За цей час випито зовсім мало кави, але відкриті – напій богів, вертута, міліна,далма, “деруни із тюльки”, шурпа, “Радість рибалки” . З”їдений не один казан каші. Пережиті найхвилюючіші емоції.
Нам вдалося проїхати за маршрутом: Одеса -Білгород-Дністровський – Затока – Білгород- Дністровський район – Зоря Саратського району – Ізмаїл – Татару Ізмаїльського району – Татарбунари – Маяки – Біляївка – Одеса – Южний – Фонтанка -Крижанівка Лиманського райну – Одеса. І все оце вміщається в одному слові – семінар!!!
Програма обмінного міжобласного семінару для директорів Народних домівЛьвівщини та директорів РБК Одещини була дуже насиченою, різноплановою. Основна мета організаторів – показати культурне різноманіття Одещини.Адже на наших теренах проживають представники 132 національностей. у нас все вийшло.
Дякую за розуміння і підтримку директорці департаменту культури Одеської ОДА Олені Олійник ,начальникам районних. міських відділів культури: Світлані Байло, Ірині Смоглі, Наталії Колесник, Сергію Лузанову, Людмилі Чилік, Аліні Рогачко, Надії Конопацькій, Наталії Соколовій, директорам районних, міських, сільських Будинків культури, які щедро ділилися досвідом: Ніні Швачці, Марині Вільдерман, Ірині Стояновій, Георгію Чиліку, Майї Бондар,Петру Кутинцю, Ользі Кириловій. Окремі слова вдячності Татарбунарському районному відділу культури Катерина Гуцалюк і пані Наталя. Вас немає на світлинах, але ви є в нашій пам”яті і серцях Дякую всім працівникам культури, перерахованих територій. Ви неймовірно чудові люди і висококваліфіковані працівники. 
Завдяки кожному з Вас Одеса і Одещина стала відкритішою і зрозумілішою для наших гостей. Адже саме завдяки культурним надбанням, відбудовуються духовні місточки єднання.
Дякуємо нашим гостям за щирість, активність, небайдужість, за ваші пісні, танці, гумор. Ви чудові люди. Надіюсь на добру і щиру співпрацю надалі.
13 вересня І знову потяг ” Одеса – Львів”. А що було між тире, поки лише на світлинах. Писати немає сил … Емоції переповнюють.. Та продовження обов”язково буде. 

15 вересня. Фізична втома відходить.. Але емоції все ще переповнюють душу… Заново проживаються всі перебіги нашого семінару… Мені хочеться знову в автобус, а поряд друзі. колеги, однодумці в селах, містах. сільських клубах чи в модернових палацах культури: яскраві, талановиті, щедрі на добро, людяність, гостинність. Ящиро дякую всім, хто був протягом чотирьох днів разом:гостинним господарям районів і міст, які нас приймали і гостям, які відкрили для себе наш край. Люди! Ви чудові,і неймовірно позитивні!

Цю частину альбома я назву: НАДЗВИЧАЙНО ЗМУЧЕНІ , АЛЕ НАДЗВИЧАЙНО ЩАСЛИВІ! 

До нових зустрічей!

(Валентина Вітос)

Цей запис був розміщений в Новини.