«ВСІ СВОЇ»

(представлені роботи творчих працівників відділу декоративно-прикладного мистецтва
Одеського обласного центру української культури)

05 грудня 2019 року о 15.00 у виставковій залі Одеського обласного центру української культури відбудеться відкриття виставки «Всі свої». На виставці представлені роботи творчих працівників відділу декоративно-прикладного мистецтва Одеського обласного центру української культури: вишивка, народна лялька, витинанка, декоративний розпис, живопис та ін. Індивідуальні та особливі, кожен розвивається по своєму, але об’єднані високими почуттями до світу мистецтва.
Антоніна ДИМОВА, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, іменита писанкарка Одещини. Захоплюється живописом, декоративним розписом. У 2009 році стала стипендіатом, а у 2012 році – лауреатом обласної премії ім. Р. Палецького в номінації «Писанкарство». Cтипендіат премії Президента України за 2013 р. та 2015 р. (як молодому майстру народної творчості). Розробляє та популяризує авторські серії ужиткових речей з елементами Степового південного розпису: чашки з підставками, декоративні дошки, скриньки. Учасниця багатьох виставок та проектів.


Анатолій КРАВЧЕНКО, заслужений художник України, працює в техніці акварелі, живопису, монументального живопису, книжкової графіки. Улюблений жанр – пейзаж. З 1979 року постійно бере участь в обласних, республіканських, всесоюзних виставках, а з 1986 року – у міжнародних. Навчає техніці акварелі.
Галина КРАВЧЕНКО, заслужений художник України, працює в техніці акварелі, живопису, монументального живопису, пастелі, книжкової графіки та політичного плакату. Улюблений жанр – натюрморт. З 1979 року постійно бере участь в обласних, республіканських, всесоюзних виставках, а з 1986 року – у міжнародних. Навчає техніці акварелі.
Людмила КАЗАНЧУК, майстер художньої вишивки. В 2019 році стала лауреатом обласної премії ім. Р.Палецького в номінації «художня тканина». Освіту здобула в Решетилівському професійному художньому училищі та Вижницькому училищі прикладного мистецтва. В її творчому доробку безліч ексклюзивних художніх, вишитих виробів. Автор методичних розробок «Техніки ручної вишивки», «Весільне вбрання на Поділлі» та ін., вишитого панно «Україна – мати». Учасниця багатьох виставок в Україні та за кордоном. Її роботи зберігаються в численних приватних колекціях України та закордону.
Маріанна ПАНАСЮК, володіє мистецтвом витинання. Завдяки ножицям та звичайному паперу створює картини і панно, декоративні світильники та ін. Авторське бачення давнього мистецтва вилилось в проект «Витинанкова майстерня новорічних емоцій». Це створення ялинок – панно, 3D ялинок та сніжинок для оформлення та проведення масових заходів. Лауреат обласних премій, стипендії Президента України 2019 р. (як молодий майстер народної творчості), учасниця багатьох виставок та проектів.
Оксана ШЕВЧУК, лауреат обласної премії ім. Р. М. Палецького 2016 р. в номінації «Науково-дослідницька праця та популяризація національного народного мистецтва». Проводить активну просвітницьку діяльність з питань відродження народної культури і забутих ремесел. За методичні розробки «Моя сорочка шита красним шовком», «Живі барви», «І на тім рушничкові…» має авторські свідоцтва. На даний момент проводить дослідженням на тему: «Традиційна українська оселя і садиба». Займається вишивкою, бісероплетінням, писанкарством, пошивом одягу, в’язанням гачком, валінням із вовни.
Тамара БІЛОГЛАЗОВА, член Спілки художників Грузії, художник-лялькар, графік. Освіту здобула в Одеському театрально-художньому училищі (лялькове та гримерне відділення) та в ОНУ ім. Мечникова (філософський ф-т). Написала дисертацію по концептуальному мистецтву. Учасниця багатьох персональних, групових та обласних виставок в Україні та Грузії. Роботи знаходяться у музеї художниці Сюзанни Саварі (м. Тьонвіль, Франція), у приватному зібранні сучасного мистецтва Марка Саньоля (м. Берлін, Німеччина), а також в численних приватних колекціях. Досліджує елементи нематеріальної культурної спадщини: “Степовий південний розпис”, “Глиняна іграшка Одещини “.
Виставка працює з 05 по 19 грудня щодня, крім суботи та неділі, з 10.00 до 17.00. за адресою: м. Одеса, вул. Польська, 20, Одеський обласний центр української культури.