Мистецтво на карантині.

Друзі, усі ми з вами в нелегкому стані. Але ми не про це. Нам усім треба зберегти себе, своїх близьких, здоров’я і психіку. Мистецтво для цього самі найкращі ліки і антисептик. А згідно з даними газети New York Times, художник одна з самих вірусостійких професій (https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fnews.artnet.com%2Fart-world%2Fartist-second-safest-profession-from-coronavirus-1805757%3Ffbclid%3DIwAR3gTHRQtZmh2h-aLHmmmCeJ8gKboKMx8T4PkTUvH9zhD2N1CjJy11loVeI&h=AT2bMd0kL8_rYqFaA9ZdqAU9CgS1OqUEupnA33UNgQcKOzunVpebcbjrlqFiR4OG6mFuuqJtDNCv5-iR8rVYLWyWd5iuop2fs9sv_QGb0OWfIgAzmoVaXaDsmOo6iGaJvI0NVw ). Нам ніколи гуляти  вулицями! Ми творимо! Не сумуємо і не забуваємо мити руки!

Зараз самий час зайнятися творчістю, навчанням (дистанційним) та самозаглибленням. До речі і в давній час у наших пращурів був час для творчості, кожну зиму, коли у полі не попрацюєш. Так що сидимо вдома і творимо захисні картинки.

У нас народилась цікава тема – старовинні українські традиції у сучасних реаліях, зокрема в умовах карантину.

Включаємо інтернет ,заходимо на сайт Одеського обласного центру української культури, вчимося і творимо!

А вчитися ми будемо робити наш південний розпис. Про елементи і символіку розпису ми писали раніше. А зараз самий час використовуючи надбанні знання, створити свій твір, прикрасивши своє місце самоізоляції, свою хату, ворота свого будинку, предмети побуту (які предмети прикрашались розписом в давні часи, ми раніше також описували). А можна намалювати окремий твір, припустимо картину, яка буде прикрашати ваш будинок або світові виставкові зали, коли авіасполучення буде відкрито.

Отже, розгянемо все поетапно.

  1. Карантин – день перший.

Ідея! Для цього ми спочатку надихаємось, багато читаємо і дивимося картинки з розписом.

 

  1. Карантин – день другий.

Підготовка матеріалів для роботи. Ватман, простий олівець, гумка, гелева ручка, гуаш. Папір я клею на планшет. До речі, планшет я встигла купити до закриття ринків за 170 гривень (100 грн. за ДСП і 70 – за зачистку). Отже, всі матеріали зібрані, приступаємо творити.

3. Клеїмо папір ватману на планшет малярним скотчем. Він легко потім знімається і не залишає слідів.

4. Моя ідея намалювати вазон с квітами (улюблений традиційний символ, який зображувався в українських хатах на печах, стінах, скринях та ін.). Робимо малюнок олівцем.

5. Всі деталі, попередньо вивчені і зібрані:

Дерево життя, вазон – символ життя Космосу, його зародження; росту, гармонії, безсмертя; все, що з’єднує різні світи; невичерпних життєвих сил; вічного оновлення та відродження. Образ «дерева життя» – всесвітній символ. Світовим деревом українців, як правило, виступають верба, явір, дуб, вишня, яблуня, липа та ін. Образ світового дерева пов’язаний із Богинею-матір’ю, тризубом, родоводом, горою, ставком, церквою та ін. Зображення дерева життя знаходять на старовинному посуді, керамічних виробах, вишивці, писанках.

Пшениця у весільних піснях – наречена.

Льон бачився нашим далеким предкам як символ дівочої краси.

Соняшник — символ сонячної енергії, життя, здоров’я та процвітання. В геральдиці соняшник символізує родючість, єдність, сонячне світло та квітучість.

Фантазійні квіти

Вазон

Дукач — традиційна деталь українського жіночого костюма, жіноча прикраса у вигляді великої медалеподібної монети с металічним бантом, прикрашеним камінцями.

Дуб, дубове листя – символ молодого козака, подружнього життя, міцного здоров’я й довголіття молодих.

Мальвасимвол любові до рідної землі, до свого народу, до батьківської хати. Уособлює духовне коріння людини, її вірність духовній спадщині предків.

Чортополох, будяк, реп’ях – символ непридатності ні до чого, окрім залякування і відлякування: ним залякують, а відлякує він сам. Ним можна залякати, навіть наполохати і злу силу – звідси і «чортополох»; відлякує ж своїм зовнішнім виглядом і колючими якостями все живе і рухоме. В давнину за його допомогою відлякували від худоби всіляку напасть. От це нам зараз як ніколи необхідно!

Зозуля – віщувала строки життя і смерті, щасливе або нещасливе заміжжя, а також природні явища чи стихійні лих. Голос зозулі був передвісником доброго або поганого врожаю. В українському фольклорі зозуля – один із улюблених поетичних образів.

Карантин – день третій.

Карантин – день четвертий, п’ятий…

І ще! Не повторюйте цього. Малюйте своє! Будьте здорові і не забувайте мити руки!

 

 

Цей запис був розміщений в Новини.