#ТалантиОдещини
Одеський обласний центр української культури презентує серію публікацій з метою підтримки та популяризації творчості лауреатів обласної премії народних майстрів ім. Р. Палецького.
КОНСТАНТИНОВА Ганна Михайлівна (с. Городнє, Болградський район) – здобула звання лауреата Премії в 2008 році. Більше 25 років автор самовіддано займається улюбленим ремеслом – виготовленням керамічних іграшок в народному болгарському стилі. Це саме той випадок про митця, коли випадкове захоплення переросло в улюблену справу з масштабним досвідом.
За короткий період творчого шляху автор зі звичайного українського сільського середовища сміливо здобуває не тільки всеукраїнське визнання, а й заявляє про себе на міжнародному рівні.
Ще з далеких 1990-х років її творчість була відзначена нагородами за участь в міжнародних форумах, конкурсах народного мистецтва: була представником Одещини на міжнародному етнічному форумі «Нижній Дунай» (м. Галац, Румунія), на міжнародному фольклорному фестивалі «Бургас – 2000» (Болгария), брала участь у Всеукраїнському конкурсі народної творчості в м. Києві. В 2004 році представляла Одеську область на виставці – презентації «Культура України на рубежі тисячоліть» (м. Київ, Експоцентр). В 2005 році брала участь в виставках художників-болгар України в м. Києві (Києво – Печерська Лавра) та м. Одесі. В 2012 році представляла творчість бессарабских болгар на міжнародному фестивалі в м. Вроцлав (Польша). В 2013 році брала участь в міжнародному фестивалі національних мистецтв в Турції (м. Стамбул). Брала участь в виставках с 3-го по 8-ий Соборах Болгар України.
Ваш вклад оцінюється нагородами, званнями, але словесно хочеться додати більше. Коли лялькові композиції настільки душевно й виразно можуть передати почуття, настрій, побут, звичаї – ось це запорука мистецького вкладу у вічність культури свого народу. Коли погляд глядача лягає на образ чарівної пари, яка рухається у вирі народного танцю, це закарбовується в пам’ять підсвідомості, і передається генетично ланцюгом поколінь. Це мова одвічних символів, які талановито виражені, тонко підкреслені, витончено забарвлені Вашим генієм в народній ляльці.
Дякуємо Вам за це! З повагою, ООЦУК.

#ПреміяПалецького

no images were found