Анонс

Анонс виставкової діяльності

відділу декоративно-прикладного мистецтва

Одеського обласного центру української культури

на 2013 рік

 

(відкриття виставок відбувається о 15:00 за адресою:

м. Одеса, вул. Польська, 20, виставкова зала ООЦУК,

тел. для довідок: 760-19-26

з 13 по 28 лютого Виставка декоративних розписів, керамічних виробів студії «Батьки та діти» (керівник студії – Олександр Іванович Гаркавченко).

Ця виставка творчості студійців, які закохані в глину, кераміку та декоративний станковий розпис у традиційному українському напрямку. Після відкриття виставки протягом двох тижнів будуть проводитися майстер-класи керівником студії та студійцями для дітей, юнацтва та бажаючих доторкнутися до джерел давнини.

Майстер-класи проводитимуться з 12.00 до 17.00 щодня, крім суботи та неділі до 28 лютого включно.

з 6 по 27 березня до Міжнародного жіночого дня обласна виставка образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Одещини. На виставці будуть представлені живопис, декоративний розпис, кераміка, народні ляльки, рушники тощо у виконанні майстринь Одещини. Що спонукає жінку до творчості? В чому полягає справжнє щастя творчої особистості?   Якщо Вам цікаво, завітайте до нас з відкритою душею та чистим серцем, і майстрині відкриють вам свій творчий світ та навчать бачити, розуміти і любити прекрасне.

з 4 по 19 квітняобласна виставка робіт майстрів народної творчості Одещини – лауреатів, стипендіатів премії  ім. Р. Палецького 2013 року, а також учасників конкурсного відбору. Всі відвідувачі матимуть можливість побачити гарні вироби за такими напрямками традиційного українського мистецтва, а саме: декоративний розпис (станковий та декоративно-прикладний – папір, полотно, дерево, скло тощо), народна кераміка та скло (гончарство, гутництво, ліплення), народна іграшка (матеріал різний), писанкарство та ін.

з 24 квітня по 16 травняперсональна виставка стипендіата Премії ім. Р.Палецького 2011 року в номінації «Народна іграшка» Олени Овчиннікової (м. Одеса). На виставці будуть представлені такі роботи майстрині: ляльки – мотанки в народному вбранні, ляльки – немовляти, берегині, ляльки «на щастя», «на добробут», янголи та ін. Згідно вірувань наших предків  вони виконують різні функції – оберігають від злих сил, охороняють житло, дітей, сон тощо. Всі роботи виконані з натуральних матеріалів і з врахуванням найдавніших технік. Майстриня з задоволенням поділиться своїм досвідом та знаннями та навчить власноруч робити іграшки – обереги. Ласкаво просимо всіх бажаючих і небайдужих долучитися до світу традиційної української народної іграшки задля відродження і збереження нашої культури.

з 23 травня по 14 червняЕтнографічна виставка робіт Ірини Старченко, Богдана Перегінчука та Ніни  Побережець «Дивосвіт рідного краю» (живопис, графіка, скульптура (різблення на деревині). Своєрідну модель світу з зооморфними символами, намагались відтворити в своїх роботах ці художники. Вони працюють у різних техніках: живопису, графіки та скульптури, але задум, символіка, поєднує їх твори в одну, багатоструктурну, різнопланову композицію – яка і є своєрідним Світовим древом. Ця модель уособлює в собі єдність усього всесвіту і людини, де для кожної істоти, предмета чи явища є своє місце.

з 20 червня по 10 липняПерсональна виставка живопису Надії Драгомирової (м. Роздільна)

з 15 липня по 16 серпняВ рамках міжнародного співробітництва відбудеться виставка живопису художників Придністров’я

з 23 серпня по 6 вересняобласна виставка робіт майстрів декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва Одещини, приурочена до Дня незалежності України. Відомо, що народне декоративне та образотворче мистецтво сприяє формуванню образного мислення, ініціативи та самостійності, образотворчих здібностей. Виставку буде цікаво відвідати підростаючому поколінню, адже перегляд творів народного декоративного мистецтва пробуджує у підростаючого покоління яскраві образні уявлення про Батьківщину, сприяє вихованню патріотичних почуттів, заохочує до світу прекрасного, творчості. Відвідувачі зможуть побачити різнобарв’я багатьох видів декоративно – прикладного та образотворчого мистецтва, а саме: живопис, кераміка, окарини, різьбярство, художня вишивка та ін.

з 12 по 27 вересняперсональна виставка народного художника з Молдови Еміля  Кілдеску (живопис). Еміль Іванович  народився в с. Скулень (Молдова). В 1964 році закінчив Республіканське художнє училище ім. І. Рєпіна. У 1966 році став членом союзу художників, є заслуженим художником Молдови. Еміль Іванович – унікальний художник, який однаково добре володіє різними техніками зображення: гравюри, малюнку, аквареллю, живописом.

з 30 вересня по 15 жовтня  виставка  фотохудожника з Вірменії Роберта Акопяна. З 1997 р. за власною ініціативою під час своїх чергових відпусток він організовує виставки в різних містах України (Феодосії, Сімферополі, Миколаєві, Одесі, Стрию, Івано – Франківську, Львові, Києві). Роберт Акопян є членом Правління Товариства «Вірменія – Україна». Захоплюється також бірофілією та філателією. Володіє унікальною колекцією етикеток, підставок, поштових конвертів, марок, які відображають історичний та культурний світ Вірменії і України. Роберт Акопян фотографує «все, що радує людське око та приносить користь». Фотографія  – це явище самостійне, унікальне, тому що в змозі закарбувати і правдиво передати моменти життєвої правди. За допомогою фотографії можна продовжити момент… , пам’ять подій.

з 22 жовтня по 12 листопадаперсональна виставка робіт Олени Заровної (с. М. Василівка Любашівського р-ну Одеської обл.). На виставці будуть представлені роботи в техніці модульне орігамі та вироби з солоного тіста. Захоплююче моделювання з солоного тіста (борошно, сіль, вода) – дуже стародавня форма дозвіллєвої  культури, відома ще стародавнім єгиптянам, грекам, римлянам. Не менш цікава техніка – модульне орігамі – створення об’ємних фігур із паперових модулів.

з 19 листопада по 14 грудня  персональна виставка робіт лауреата Премії ім. Р. Палецького 2010 року в номінації «Народна кераміка» Валентина Перчуна  (м. Білгород-Дністровський). Ще з самої юності Валентин Михайлович займається виготовленням художньої кераміки. Особливість його робіт полягає в тому, що майже  у всі вироби закладена  тематика  українського народного фольклору. Він є учасником багатьох виставок в Україні та закордоном. У 2010 році став лауреатом премії ім. Р. Палецького в номінації «Народна кераміка».

Споглядаючи витончено – прекрасні фігурки людей та поверхні ваз, глечиків, які вдало поєднані в цікаві композиції відвідувачі з насолодою милуватимуться стародавнім мистецтвом справжнього українського гончаря.

з 21 грудняобласна виставка декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва майстрів Одещини в  рамках мистецького проекту «Сніп-рай». Ви зможете долучитися до дивосвіту живопису та прекрасних виробів ручної роботи на новорічно – різдвяну тематику. Поринувши у тепло святкової атмосфери, часточка енергетики зимового затишку залишиться у вашому серці і надихатиме вас на прекрасні творчі вчинки.

 

 

 

*Можливі зміни – за довідками телефонуйте заздалегідь: 760-19-26, 050-085-04-54, 093-879-44-70