Лауреати 2021

В номінації «Науково-дослідницька праця та популяризація національного народного мистецтва»  обласною  премією ім. Ростислава Палецького нагороджено Гуменюка Сергія Валерійовича.

ГУМЕНЮК Сергій Валерійович – Заслужений діяч мистецтв України, «Художник міжнародної федерації фотомистецтва (FIAP)», голова правління Одеської фотографічної асоціації, член українсько-польсько-словацької групи «Black&White», член Національної спілки журналістів України.

Народився у 1974 році в м. Львів, освіта вища (закінчив у 2003 р. Одеський регіональний інститут державного управління Української Академії державного управління при Президентові України за спеціальністю «Управління проектами», здобув кваліфікацію керівник проектів та програм (магістр).

Першу неформальну фотографічну освіту здобув у «Малому інституті кіно та фото» при Львівському палаці піонерів та школярів  (1985- 1988 рік).

Творчою та професійною фотографією продовжив займатись після переїзду до м. Одеси.  В кінці 90-х почав активну виставкову діяльність та участь у місцевих, національних та міжнародних фотоконкурсах і фестивалях.

В номінації «Художня тканина» лауреатом стала Майорова Ольга Олександрівна. Ольга Майорова народилась у 1979 році у м. Одесі. У 2001 році закінчила художньо-графічний факультет ПДПУ ім. К.Д. Ушинського, отримала спеціальність «Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво. Працювала викладачем образотворчого мистецтва при Всеукраїнському центрі болгарської культури.

Ольга Майорова з 1999 року розпочала виставкову діяльність, постійна участь у міських, обласних та всеукраїнських виставках. З 2004 року – член молодіжного об’єднання ООО НСХУ, а у 2015 році стала членом Національної спілки художників України. Ольга Олександрівна з 2007 року працює в Мистецькій театральній школі м. Одеси викладачем образотворчого мистецтва, викладач вищої категорії.

Роботи майстрині знаходяться в приватних колекціях України, Росії, США та Канади.

В номінації «Декоративне та народне малярство» Премією нагороджено Дем’янишину Ларису Семенівну. Лариса Семенівна народилася у 1965р. в с. Селище Сокирянського району Чернівецької обл.

У 9 класі навчалася у Кельменецькій СШ, де відвідувала районну художню школу. В 1981р. вступила до Одеського художнього училища ім.Грекова. У 1986 р. успішно закінчила  художнє училище і поступила на художньо-графічний факультет Одеського педагогічного інституту ім. Ушинського. По закіченню інституту у 1991р. працювала у авторській середній школі №3 м. Южного викладачем образотворчого мистецтва. Нагороджена відзнакою «Відмінник освіти». 1994 – 1995  Навчалася у Одеській художній академії – факультет живопису. З 2001р. – на творчій та громадській роботі. В 2012 р. стала членом Національної спілки художників України.

В номінації «Художні вироби з природніх матеріалів» за підсумками голосування перемогу отримав гурток «Писанкарство» КПНЗ «Одеський центр дитячої та юнацької творчості «Еврика» (керівник гуртка Богданова Світлана Анатоліївна)

Гурток «Писанкарство» організований у 2016 році на базі КПНЗ «Одеський центр дитячої та юнацької творчості» «Еврика». Вихованці гуртка з цікавістю вивчають історію мистецтва писанкарства та символіку писанок, з 2017 року регулярно приймають участь у фестивалі народної творчості «Весняне різнобарв’я», де займають призові місця.

У 2019 році – перемога Тащиліної Анастасії (ІІІ місце) в обласному фестивалі писанкарства «ВОСКРЕСНИ, ПИСАНКО!»

Три роки поспіль гуртківці беруть участь в обласних виставках Одеського обласного центру української культури (до Дня Соборності України, до Міжнародного жіночого дня, до Дня Незалежності України та до новорічно-різдвяних свят).

Крім того у 2017, 2018, 2019 рр. у міжнародній виставці-конкурсі дитячої творчості «Різдвяна зірка», який проводився у Свято-Архангело-Михайловському жіночому монастирі.

Два роки поспіль проводили благодійні майстер-класи для дітей болгарської діаспори у Всеукраїнському центрі болгарської культури.

Вихованці гуртка розвивають, популяризують, продовжують традиції писанкарства Півдня України:

 1. Анейчук Анастасія (2003 р.н.)
 2. Суворова Софія (2006 р.н.)
 3. Тащиліна Анастасія (2005 р.н.)
 4. Котова Катерина (2005 р.н.)
 5. Макарова Катерина (2005 р.н.)
 6. Михайловська Анастасія (2005 р.н.,)
 7. Ліщук Марія, 2008 р.н.
 8. Ліщук Аліна, 2011 р.н.
 9. Михайловська Ірина, 2010 р.н.
 10. Шерепера Єлизавета, 2010 р.н.
 11. Бевзюк Марія, 2012 р.н,
 12. Бевзюк Дар’я, 2012 р.н.

 

Керівник гуртка Богданова Світлана Анатоліївна (1963 р.н.), народилася в смт. Любашівка. У 1980-1984 – навчання в ОДХУ ім. М.Б. Грекова, відділення живопису (викладач малювання та креслення).

У 1985-1990 – навчання в ПДПІ ім. К.Д. Ушинського, відділення живопису (викладач малювання та креслення).

До 2004 року Світлана Анатоліївна працювала викладачем живопису та рисунка в Любашівській дитячій художній школі.

Потім – переїзд до м. Одеси, де почала працювати в Одеському дитячому будинку-інтернаті, і продовжила фахову діяльність. Вихованці Світлани Анатоліївни брали участь в обласних і міжнародних виставках і конкурсах, і здобували призові місця. Був надрукований календар з роботами дітей з інтернату.

З 2015 і по теперішній час Богданова Світлана Анатоліївна працює в Одеському НВК №84 вчителем образотворчого мистецтва, і паралельно з 2016 року – викладає писанкарство у гуртку КПНЗ «Одеський центр дитячої та юнацької творчості» «Еврика». Світлана Анатоліївна – вчитель вищої категорії.

 

 

Цього року, завдяки спонсорській підтримці Благодійного фонду «Рідний край» (Президент Валерій Устянський мали можливість відзначити стипендіатів обласної премії ім. Р. Палецького, ними стали:

 1. Осадча Альона Вікторівна з с. Троїцького Любашівської ОТГ Подільського району в номінації «Декоративне та народне малярство»

Осадча Альона Вікторівна народилася у 1983 році в с. Троїцьке Любашівського району. Її перший малюнок був виконаний на стіні будинку у 5 років. Закінчила Уманський державний педагогічний університет ім. П. Тичини, фізико-математичний факультет. Працювала вчителем математики фізики та математики, працює керівником гуртка образотворчого мистецтва «Надія» в Троїцькій ЗОШ І-ІІІ ступенів. Вихованці гуртка під керівництвом Альони Осадчої неодноразові учасники та переможці різних конкурсів, у 2014 та 2016  рр. – були проведені виставки у Троїцькому будинку народної творчості ім. Р. Палецького.

 1. Бутенко Елеонора Геннадіївна з м. Чорноморська в номінації «Художні вироби з природніх матеріалів».

Елеонора Бутенко народилась у 1975 році в м. Одесі, живописець, графік, кераміст. Закінчила художньо-графічний факультет ПНПУ ім. К.Д. Ушинського. Учасник  численних обласних та Всеукраїнських виставок.

 

Дипломами за участь були нагороджені номінанти:

 1. Шейх Мухаммед Мар’я,
 2. Цимбалюк Ірина,
 3. Кошовенко Алла,
 4. Зупку Сергій,
 5. Білоглазова Тамара,
 6. Слюсаренко Віолета,
 7. Жарук Тетяна,
 8. Черненко Тетяна,
 9. Хмель Тетяна,
 10. Коваленко Олександр,
 11. Грицук Тетяна,
 12. Молдаванова Олена,
 13. Недельчук Костянтин,
 14. Драпогуз Вікторія,
 15. Шавловський Сергій.