Музей традицiйного народного мистецтва

 

foto_myzei Вагоме місце в системі українознавства посідають сьогодні дослідження культури, вивчення етнопсихологічних ментальних рис, все що пов’язане з поняттям народної культури, або етнокультури.

В умовах сучасної культурної ситуації, коли іде згортання  побутових середовищ нівелювання стилів і руйнування традиційної системи виникає потреба до повноцінного відтворення народних культурних традицій як духовної пам’ятки нації. Постає мета збереження традиційної культурної спадщини її відродження та передача нащадкам.

Для досягнення цієї мети в березні 2007 року на базі Одеського обласного центру Української культури було сформовано музей традиційного народного мистецтва. Імпульсом для цього було заснування ООЦУК спільно з Інтелектуальним форумом премії ім. Р. Палецького.

Музей складають експонати привезені з етнографічних експедицій із районів і сіл одеської області. Експозиція утворена старовинними та сучасними творами подарованими майстрами народної творчості, лауреатами  премії ім. Р. Палецького та стипендіатами, художниками Одещини. В експозиції представлено понад 163 експонати.

Експозицію музею традиційного народного мистецтва складають:

 

рушник_сайтРушники.
В експозиції музею є велика кількість рушників льняних, бавовняних, конопляних, ручного ткацтва. З Кодими та Великомихайлівки. Побутові та обрядові, з геометричним і рослинним орнаментом. Багатокольорові та червоно-чорною заполоччю. Ткані кольоровими нитками та виконані в техніці хрестик, гладь та рушникові шви. Краї мережані, плетені гачком. Є рушника вишиті білими нитками на червоному тлі тамбурним швом.

перегляд експозиції…

OLYMPUS DIGITAL CAMERAПредмети побуту з дерева, керамiки, чавуну

перегляд експозиції…

OLYMPUS DIGITAL CAMERAНародне вбрання.
Представлено українським жіночім буденним костюмом (темний шарафан з червоною стрічкою і скрутейка бавовняна з оксамитом). Сорочки жіночі з білого полотна з вишивкою хрестиком.. Стилізований весільний костюм, східне поділля. Жіночій костюм Івано-франківської області Косівський район, фартух із шовку з квітами вишитими гладдю, плахта, сорочка, пояс. Кептарик гуцульський з вовни з вишивкою. Чоловіча сорочка виконана в техніці хрестик кольоровими нитками. Підлітковий дівочий костюм.

перегляд експозиції…

фото роботи майстрів ПалецькогоТворчi роботи – подарунки лауреатiв та стипендiатiв премiї iм Р. Палецького.
Тут представленні дві яскраві етнографічні колекції ляльок  а також обереги народної майстрині Тамари Степанівни Кавуняскраві золотисті декоративні панно Кушнір Галини Костянтинівни, полотно з декоративним розписом «Дерево життя» і новорічна обрядова прикраса «Різдвяний павук», зроблений у техніці плетіння, заслуженого майстра народної творчості України Зої Сергіївни Пасічної, дивовижна колекція декоративного розпису та дерев’яних виробів з розписом під лак Лариси Миколаївни Бабінець  та багато інших

перегляд експозиції…

колекція художниківКолекція робіт сучасних українських художників. 
В експозиції представлена і колекція живопису та графічних робіт професійних одеських художників Є.І. Морозова, Є.І. Імшенецького, В.В. Рудакова, І.Т. Наумова, А.М. Худолія, І.С. Пермінова, Є. Сердюченко, Євгенія Ревевліотті та багато інших

перегляд експозиції…