Одеський обласний центр української культури запрошує до Школи народних ремесел!
Упродовж століть десятки й сотні тисяч майстрів – килимарниці, вишивальниці, ткачі, гончарі, різьбярі по дереву, кістці та рогу, майстри декоративного розпису, склороби-гутники, золотарі-ювеліри, ковалі, майстри лозоплетіння і художньої обробки шкіри та багатьох інших професій – створювали речі, необхідні людям у побуті. Кращі з них ми називаємо тепер творами народного мистецтва.
Народні художні промисли в Україні є невід’ємною складовою української культури, вони увібрали в себе риси, притаманні окремим етнографічним регіонам країни. З покоління в покоління передавалися таємниці технічної та технологічної майстерності, вдосконалювалися прийоми обробки природних матеріалів, існували школи традиційного народного мистецтва.
Головні завдання, що стоять перед викладачами “Школи народних ремесел” при Одеському обласному центрі української культури:
- вивчення, збереження та розвиток народних промислів;
- сприяння вихованню покоління майстрів, здібних продовжити традиції художніх промислів з метою використання знань та навиків в сучасному житті;
- забезпечення вільного, творчого, інтелектуального розвитку населення різних вікових категорій м. Одеси та області;
- пошук та підтримка юних талантів та обдарувань;
- забезпечення змістовного дозвілля дітей, молоді та людей старшого покоління.
У класах-майстернях Школи народних ремесел всі бажаючі мають змогу ознайомитись з секретами традиційних народних ремесел та отримати практичні вміння і навички на заняттях за наступними напрямками:
- “Солоне тісто”;
- “Українська народна вишивка та сорочка”;
- “Художній розпис тканин”;
- “Клаптиковий крій”;
- “Традиційна кераміка”;
- “Народна лялька”;
- “Декоративний розпис”;
- “Писанкарство”;
- “Папьє-маше”;
- “Клуб акварелістів”.
Заняття народними ремеслами розширюють і поглиблюють пізнавальні, політехнічні, професійні інтереси слухачів “Школи”, розвивають творчу уяву, естетичні смаки, сенсорну культуру і операціональні здібності, які є спільними для багатьох професій. Всі учасники матимуть змогу вивчати культуру, побут, звичаї, обряди українського народу, брати активну участь в обласних та всеукраїнських конкурсах, святах, виставках.
Запрошуємо всіх бажаючих доторкнутися до краси і багатства народних традицій!
Телефон для довідок: 760-19-26.
Проведення екскурсій в Музеї традиційного народного мистецтва ООЦУК (вул. Польська, 20) щоденно, крім суботи та неділі, з 11.00 до 16.00 год.