Працюємо в громадах!Сьогодні працівники Одеського обласного центру української культури мали творчий і методичний виїзд до працівників клубних закладів Доброславської територіальної громади. Під час зустрічі розглянуті питання планування та обліку роботи клубного закладу, функції і можливості базових клубних закладів, організація культурно-масових заходів та фестивалів народної творчості. Спеціалісти центру дали консультації щодо надання платних послуг, складання та використання спеціальних рахунків клубних закладах, ведення документації студій декоративно-прикладного мистецтва т.і.Але сьогоднішня поїздка була особливою: ми не тільки ділилися знаннями – ми отримали зворотній звʼязок у вигляді наших вражень про роботу в громаді.
Переконались і підтверджуємо, що самовіддану роботу Центру культури мистецтва та розвитку творчих здібностей Доброславської громади видно далеко за межами закладу, бо колектив не тільки впроваджує роботу клубних формувань, проводить низку концертних заходів, а ще, співпрацює як з українськими так і з міжнародними організаціями з питань реалізації грантових програм, завдяки яких покращується матеріально – технічна база закладу.Керівник закладу – досвідчений фахівець клубної справи,Валентина Степанова, унікальна людина та керівник. У сфері культури працює з 2001 року, закінчила Київський державний університет культури за спеціальністю: ” музичне мистецтво”. Згодом опанувала дві спеціальності: “Режисер масових заходів”, “Психологія” та очоливши Центр культури. Валентина Ярославівна, активізувала роботу майже всіх клубних формувань за жанрами: хореографічна студія, інструментальний дитячий ансамбль, вокальний колектив, студія декоративно прикладного мистецтва, театральна студія, навіть під час війни не припинив роботу народний інструментальний колектив “Чародії”! Все працює, твориться, шиється, бо виявляється, що директор окрім того, що на саксофоні грає, майстерно веде організаційну роботу закладу, так, ще костюми шиє власноруч, ляльки сувенірні виготовляє, пусті гільзи розписує і презентує унікальні арт об’єкти з України на Міжнародних виставках.І це ще не все. У нетиповому для клубного закладу приміщенні навіть не відчувається відсутність сцени, бо інтерактивні вистави, впроваджуються у самісінькому фойє, оздобленому власноруч виготовленими декораціями.З порогу зустрічають відвідувачів експонати народного – побуту української хати. Чого тільки немає: рушники, посуд, старовинна хатня вишивка. З хати, глядачі потрапляють у справжню казкову, осінню локацію, яка вже скоро перевтілиться в резеденцію Святого Миколая.
Неймовірні приємні враження після відвідування такого закладу, в якому навіть війна не відчувається, бо все працює! Танцюють, співають, малюють, відроджують, зберігаючи найголовніше – українську культуру!