❤️Основна функція вишитої сорочки оберігати, захищати, нагадувати про звʼязок з родиною, рідною землею. Кожна сорочка, так як і людина, має свою долю.
❤️Ось як розпочала свій шлях сорочка, вишита руками відомої вишивальниці одеситки: її оцінили в пʼять FPV-дронів.
Хай допомагає наближати Перемогу і збереже життя наших захисників 💛🩵
Далі інформація із телеграм каналу Одеської ОДА
https://t.me/odeskaODA/5186
🪢Одеська вишиванка збереже життя нашим воїнам
Сорочку з минулого посту, вишиту нашими майстринями, побачив підприємець з Одеси. Замість грошей – дав за неї пʼять FPV-дронів для наших Сил оборони. Вже завтра передамо пташок бійцям.
Дякую особисто!
Разом до Перемоги!🇺🇦
Історія народної вишиванки в Україні заглиблена коренями у сиву давнину.
Вишиванка – це національна святиня, яка символізує і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь, що не переривається віками. Це – символ здоров’я і краси, щасливої долі і родинної пам’яті, любові і вірності. Вишиванка – ще й оберіг людини від усього лихого.
Для українців вишиванка – це перш за все символ нації, особливо сьогодні, в час війни
Тому зараз вишиванка – це вже не просто одяг, а символ української нескореності і свободи.
Іноземці, які цього дня також одягають вишиванки, висловлюють свою солідарність з Українським народом, у тому числі і у боротьбі Українців проти ворожої навали.
Нехай вишита маминими руками, чи руками коханої дружини сорочка стане духовною бронею, захистом нашим мужнім, героїчним захисникам! Чекаємо всіх живими і неушкодженими і тоді оберегові сорочки змінимо на святкові вишиванки і життя продовжиться!
З Днем вишиванки!

На білих крилах рушників несе надію Україна. Війна докорінно змінила наші цінності, навчила сприймати звичайні речі по-новому і відкривати свої серця для прекрасного, всупереч темним часам.

В Одеський обласний центр української ку0льтури відкрито виставку.

В експозиції представлено майже дві сотні вишитих рушників 20 століття з колекції Олени Сайдель Олена Сайдель з смт. Овідіополь.

Пташки вже давно звили гніздечко в українській культурі – в

декоративно-ужитковому мистецтві, у фольклорі, у народних звичаях. Оселилися вони й на українських рушниках. Культове ставлення до птахів знайшло відображення у яскравих неповторних рушникових образах. Птахи небесні, божі створіння, що прагнуть волі, свободи, променів сонця, чистого повітря та прохолодної води. Своїм співом вони звеселяють душу, дарують надію, провіщають скору зорю…

Пташки, що сидять на гілці чи у квітковому віночку – обрамленні, пташки у леті, у гніздечку, з піднятими чи складеними крилами; пташки, що полюють на комашку, співають чи милуються-любуються одне одним – стільки любові і захоплення вклали українські жінки у зображення вишиваної пташечки!

Щиро дякуємо викладацькому і учнівському колективам комунального закладу «МИСТЕЦЬКА ШКОЛА № 11 М. ОДЕСИ» (Олег Фарович, Дмитро Дмитрович Флоров) за творчу атмосферу, яку створили в процесі щирої розмови про наші вишивані обереги, за чудові музичні композиції, за щирість виконання, за любов до материнської землі і української пісні.

Запрошуємо відвідати виставку з 7 по 31 травня 2024 р. щодня, крім суботи та неділі, з 10:00 до 16:00 за адресою: м. Одеса, виставкова зала Одеського обласного центру української культури. Вхід вільний

З вогнем благодатним Великдень почався,
Надію в серця він усім принесе,
І щастя у кожну домівку порине,
Зі словами вітання Христос Воскрес!

З сердечним трепетом вітаємо з Великим святом Святої Пасхи! Зустрічайте його з чистою душею і добрим сумлінням. Бажаємо земних благ, духовного розвитку, душевного спокою, Божого промислу і волі у всіх справах і починаннях. Радості торжества, міцної віри та безмежної любові!