На білих крилах рушників несе надію Україна. Війна докорінно змінила наші цінності, навчила сприймати звичайні речі по-новому і відкривати свої серця для прекрасного, всупереч темним часам.

В Одеський обласний центр української ку0льтури відкрито виставку.

В експозиції представлено майже дві сотні вишитих рушників 20 століття з колекції Олени Сайдель Олена Сайдель з смт. Овідіополь.

Пташки вже давно звили гніздечко в українській культурі – в

декоративно-ужитковому мистецтві, у фольклорі, у народних звичаях. Оселилися вони й на українських рушниках. Культове ставлення до птахів знайшло відображення у яскравих неповторних рушникових образах. Птахи небесні, божі створіння, що прагнуть волі, свободи, променів сонця, чистого повітря та прохолодної води. Своїм співом вони звеселяють душу, дарують надію, провіщають скору зорю…

Пташки, що сидять на гілці чи у квітковому віночку – обрамленні, пташки у леті, у гніздечку, з піднятими чи складеними крилами; пташки, що полюють на комашку, співають чи милуються-любуються одне одним – стільки любові і захоплення вклали українські жінки у зображення вишиваної пташечки!

Щиро дякуємо викладацькому і учнівському колективам комунального закладу «МИСТЕЦЬКА ШКОЛА № 11 М. ОДЕСИ» (Олег Фарович, Дмитро Дмитрович Флоров) за творчу атмосферу, яку створили в процесі щирої розмови про наші вишивані обереги, за чудові музичні композиції, за щирість виконання, за любов до материнської землі і української пісні.

Запрошуємо відвідати виставку з 7 по 31 травня 2024 р. щодня, крім суботи та неділі, з 10:00 до 16:00 за адресою: м. Одеса, виставкова зала Одеського обласного центру української культури. Вхід вільний