Писанка – маленьке диво, що пройшло крізь віки. Вона вражає витонченістю стилю та довершеністю змісту. Не дає нам забути, якого ми роду. Цей унікальний витвір, можливо, найчарівніша візитівка України.

Сьогодні в Одеський обласний центр української культури написали більш як 80 писанок.

Наші гості – дуже зайняті жінки- працівниці UKRSIBBANK BNP Paribas Group (одна група), вчителі, мами , бабусі, школярі і дошкільнята ( друга група).

Всі або, переважно, всі взяли до рук писачок вперше.

І всі відмінно впорались із складним завданням: написали свою писанку. Першу, оберегову. А процес писання супроводжувався спільною мрією- бажанням нашої Перемоги!

Чому писанка так захоплює сьогодні?!

У давнину вона служила оберегом, тому її не можна їсти. За допомогою воску та барвників на неї наносили символи, закладаючи певні сенси.

Наші предки готували писанки протягом усієї весни. Їх дарували на свята або щоб виразити симпатію, наприклад, чоловікові, який подобається. Також розписані яйця зберігали вдома, аби з часом використати у певних обрядах: щоб урожай вродив, щоб його гарно зібрати. У кожної писанки був свій сенс. Для жінок, яким не вдавалося завагітніти, створювали заквітчані писанки, адже квіти – символ життя та дітей. Створювали спеціальну писанку з відповідними знаками, коли в родині були важкохворі родичі і дарували їм для одужання. Коли сусіди були в сварці, щоб помиритися – теж писали спеціально писанки. Лише з часом розписане яйце стало атрибутом Великодня.

Ці традиції і властивості збереглися і сьогодні для тих, хто щиро вірить в силу нашої вікової мудрості.

Писанкарство – це медитативний процес. Найголовніше, що потрібно для створення писанки – позитивні думки, гарний настрій, спокій на душі і занурення в творчий процес!