З нагоди Дня української писемності та мови в Одеському обласному центрі української культури відбувся круглий стіл «Українська мова в устах одеситів». В рамках бесіди за ініціативи директорки Центру Валентини Вітос стартував «Мовний зріз». Підготовлені анкети для опитування різних соціальних груп міста та області, в яких прості, але нагальні мовні запитання.
Опитування триватиме протягом листопада – грудня 2023 року.
Дана робота проводиться з метою виявлення та, за можливості, усунення факторів, що негативно впливають на розширення україномовної аудиторії Одещини.
День української писемності та мови надав гарну нагоду пригадати кожному про мовні взаємовідносини в родині, в соціальних місцях. З одним твердженням погодились без виключення всі присутні: «українською мовою потрібно розмовляти сьогодні, починати кожному з себе, усвідомлювати через мову свою приналежність до України».
З маминої пісні,
І бабусі казки,
З сивих дум прадавніх
Й дівочої ласки
Від прадіда-діда,
Що плекали слово,
Складається славна
Українська мова!
Лине солов’їно
У віршах поетів.
Праведно лунала
з Майдану наметів.
Відкриває душу,
бо вона – основа
Рідна, невмируща –
Українська мова!
(2016 р. автор Світлана Кучеренко)