Оберегове родинне дерево Одещини – вишивка кольоровими, традиційними нитками муліне на сталевій сітці,

виконане у кольоровій гаммі притаманній регіональній вишивці Одещини. Вишивка виконана на сталевому полотні, як символ незламної нації. Кольорова гама – переважно синій- колір, що відображає силу води та її життєдайну основу , жовтий- колір сонця та життя, зелений- колір багатства роду, родючості та воскресіння. Червоні кольори символізують чистоту помислів, щастя, продовження роду людського.

Дерево має оберегову функцію: в його основі зображені риби – символ християнства. Цей знак оберігає віру людей; в середині основи його стовбура зображений хрест- що є тримірним, просторовим символом. Вертикальна лінія хреста- небесна, духовна, вона нагадує про Героїв що віддали своє життя за продовження роду нашого. Горизонтальна лінія є земною, жіночою, вона нагадує про всіх жінок захисниць, жінок матерів, берегинь Роду.

Основа дерева вишита блакитним кольором у вигляді символа «безкінечника». Цей символ з прадавніх часів позначав бога та охоронця земних вод, з початком військової агресіівін вказуює на незламність та відродження героїчних місць Одещини, таких як острів Зміїний. Кожен листочок та квіточка дерева означає якогось з незламних, сталевих духом родичів, представників поліетнічної родини Одещини. Листочки та квіточки, межуються з символом на гілках «драбинка» , що означаї сходження до вершин духовності, до кращого життя, а головне до Перемоги України! На сталевому полотні Дерева Роду, зображені птахи як символ вічної, відданої любові людей до свого Одеського краю, до своєї України!

Дана вишивка була презентована містам літератури на ХVI Міжнародній конференції мережі креативних міст ЮНЕСКО в Бразі (Португалія) 2 липня 2024 року

Керівнику офісу “Одеса – місто літератури ЮНЕСКО” Майя Дімерлі передала вишивку керівнику офісу “Манчестер – місто літератури ЮНЕСКО”, Айвону Вейдсону (Ivan Wadeson) для Центральної бібліотеки міста Манчестер (Manchester Central Library), в якості експонату до багатомовної виставки “Нитки” (Threads), що була присвячена Міжнародному дню рідної мови (International Mother Language Day 21 лютого 2024).