Нещодавно в нашому центрі відкрився «Кабінет психологічного розвантаження», метою застосування якого виступає гармонізація психоемоційного стану, зняття перевтоми та підняття рівня працездатності як наших працівників, так і наших відвідувачів.
Відвідувачам Кабінету надається вільний доступ до різноманітних артматеріалів для створення малюнків, колажів, композицій, інших форм емоційного вираження. Така творча робота знімає психологічне напруження, допомагає відчути себе в безпеці, в доброму гуморі, отримати навички самопізнання, сприяє збереженню ментального здоров’я.
Кабінет в повній мірі забезпечує відвідувачів методичними матеріалами та літературою з психології та саморозвитку, яка допомагає знизити тривожність, змінити негативні думки, знайти сенс життя та знайти хобі, яке приносить задоволення.
Всі ці активності стали можливими завдяки Благодійному фонду «Вітри змін», голова Наталія Вегриян, та регіональній координаторці Всеукраїнської програми ментального здоровʼя «Ти як?» Анні Величко.
24 січня кабінет розпочав свою діяльність як методичний кабінет з організації культурних активностей в напрямку ментального здоровʼя. Пройшло перше засідання координаційної групи за участю працівників Одеський обласний центр української культури, представників благодійного фонду «Вітри змін», регіонального представника Всеукраїнської програми ментального здоровʼя «Ти як?» та запрошених представників громад області.
Цікавими напрацюваннями в Фонтанській громаді поділилась Євгенія Яровенко, начальниця управління культури, молоді та спорту, яка звернула особливу увагу на організацію культурних заходів в громаді, які допомагають інтеграції в нову спільноту вимушеним переселенцям і їх дітям. В громаді наразі проживають більше 6 тисяч ВПО.
Про організацію роботи з найбільш незахищеною категорією населення в час війни – дітей, говорила завідувачка Новодофінівського сільського клубу Надія Кожевнікова.
Дуже змістовні дані про налагодження контактів, соціальних звʼязків та поширення досвіду роботи отримали від представників БФ «Вітри змін» Вʼячеслава та Наталії.
Анна Величко розповіла про міжсекторальну співррацю та про те як звʼязати отримувачів та надавачів послуг з ментального здоровʼя.
В умовах війни така взаємодія сприяє зміцненню соціальних зв’язків, що особливо важливо для людей, які переживають втрати чи вимушені залишити свої домівки.
Протягом 1,5 годинного спілкування намітили плани, обговорили організацію та проведення конкретних заходів, апробували нові методи роботи, спілкувалися.
А далі – практичні дії і напрацювання досвіду спільно з