25 березня творчий десант Одеського обласного центру української культури провів виїзну методичну сесію з питань національної культури, просвітницької, дозвіллєвої діяльності та нематеріальної культурної спадщини для клубних працівників Дачненської сільської ради.

В ході зустрічі працівники клубних закладів громади слухали і працювали з презентаціями: «Нематеріальна культурна спадщина – ресурс для розвитку та спосіб об’єднання громади». ❗️Директор Одеського обласного центру української культури Валентина Вітос зробила акцент на значенні історії,що живе поруч у вигляді переказів чи легенд про історичні будівлі, козацькі цвинтарі, назви села і вулиць, які відображають наш життєвий простір, традиції, звичаї, обряди, знання та вміння, мову тощо. Ці сліди минулого є джерелом інформації та задоволення, створюють певну світоглядну цінність, формують особисті та колективні ідентичності. Як матеріальна, так і нематеріальна культурна спадщина, успадкована від наших предків, є важливими ресурсами не тільки для належного розуміння нашої історії, а й для забезпечення надійних основ розвитку нашої культури в майбутньому.

Після цікавої розмови вже намітились плани про співпрацю між освітніми закладами Дачненськоі громади і працівниками Одеського обласного центру української культури в проектах, що поєднують освіту, дослідження та практику нематеріальної культурної спадщини.

Клубний заклад, як і будь-яка установа, має певний перелік спеціальної документації та вибудовує свою діяльність на її основі. «Система документації закладів клубного типу» – з такою темою перед культпрацівниками Дачненської територіальної громади виступив завідуючий науково-методичним відділом ООЦУК Микола Діденко.

Розглянуті питання основних інструктивно-нормативних документів, планування, обліку роботи, звітності закладів культури клубного типу та планування роботи клубних формувань.

Працівники клубних закладів громади цікавились:

– Чи передбачене фінансування керівника аматорського колективу, який не має звання народний чи зразковий?

– Труднощі з оновленням репертуару. Як виправити ситуацію?

– Процедура присвоєння та підтвердження колективам звань народний/зразковий.

Завідуюча відділом народної творчості фольклору та етнографії –

Світлана Кучеренко, провела інтерактивну бесіду за запланованими темами зустрічі: робота над сценарієм культурно-масового заходу, організація роботи клубних закладів у режимі онлайн. ❗️Спікером надана візуальна інформація, методичні розробки, експрес-рекомендації.

У розділі позапланових питань сесії, що розглядалися цього дня, були наступні теми: впровадження позапланових заходів, офлайн формат. Використання офіційних інформаційних джерел у роботі з компіляцією сценарію. Рекомендації щодо формування концертних програм: «тематичного концерту», «фестивальних заходів», «мітингу-реквієму».

Увага була також приділена моніторингу репертуару клубних формувань (вокальні, інструментальні, хореографічні, театральні), визначення концептуальної, протокольної частини та хронометражу масових жалобно – ритуальних заходів: вшанування пам’яті героїв громади, відкриття алей героїв.

Спільно розглядали питання проведення звітних концертів, благодійних комплексних заходів. Сучасної наявності ведучих, відмінності щодо ведучого та модератора заходу.

Цього дня у позаплановому форматі були також розглянуті вимоги у напрямку написання річних текстових звітів, надання від одного до трьох сценаріїв від клубного закладу (як додатків) до затверджених річних звітів.

Аудиторія активно брала участь у розгляді всіх вищезазначених тем.

Підсумовуючи результати сесії, хочемо зазначити, що робота, яку сьогодні здійснюють клубні заклади, обов’язково повинна дотримуватися планового, нормативного та облікового формату. Від цього залежить кваліфікаційний рівень як окремого спеціаліста так і базової клубної установи в цілому.

Дякуємо всім за увагу. Готові до співпраці та спільного діалогу.