«Царство птахів на українських рушниках»

7 травня 2024 року о 14.00 у виставковій залі Одеського обласного центру української культури відбудеться урочисте відкриття виставки рушників «Царство птахів на українських рушниках» з приватної колекції Олени Сайдель, лауреата обласної премії ім. Р.Палецького 2008 р. (смт.Овідіополь), присвяченої Дню матері.♥️

🎀В експозиції буде представлено майже дві сотні вишитих рушників 20 століття з колекції Олени Сайдель з смт. Овідіополь.

Пташки вже давно звили гніздечко в українській культурі – в

декоративно-ужитковому мистецтві, у фольклорі, у народних звичаях. Оселилися вони й на українських рушниках. Культове ставлення до птахів знайшло відображення у яскравих неповторних рушникових образах. Птахи небесні, божі створіння, що прагнуть волі, свободи, променів сонця, чистого повітря та прохолодної води. Своїм співом вони звеселяють душу, дарують надію, провіщають скору зорю…

Пташки, що сидять на гілці чи у квітковому віночку – обрамленні, пташки у леті, у гніздечку, з піднятими чи складеними крилами; пташки, що полюють на комашку, співають чи милуються-любуються одне одним – стільки любові і захоплення вклали українські жінки у зображення вишиваної пташечки!

Запрошуємо відвідати виставку з 7 по 31 травня 2024 р. щодня, крім суботи та неділі, з 10:00 до 16:00 за адресою: м. Одеса, виставкова зала Одеського обласного центру української культури. Вхід вільний.